Kodulehed Valitud koduleht:IDU0220_2017 - Andmebaasid I (IDU0220) (kevad 2017) Logi sisse
Üldist
Pealehe teated
Aine tutvustus
Registreerumine
Kõik teated
Vastuvõtuajad

Teadmiste kontroll
Otsing
Materjalid
Aine korraldus
Iseseisva töö projekti tegemine
SQL
Tarkvara saamine ja kasutamine
Teooria testideks (vahetestid, eksam) valmistumine
Tulemused
Tudeng
Oma andmed
Ülesanded
Personaalsed teated
Abi
Korduvad küsimused
Helpdesk
Mitmesugust
Olulised viidad
Korduda võivad küsimused:
Helpdesk

                         
Anonüümne:Mul on arvutiks Mac / minu arvutil on Linux operatsioonisüsteem. Millist tarkvara soovitate kasutada?
V:Kuna projekti tegemisel on võimalik kasutada töövihiku lahendust, kus suur osa diagrammidest on ette valmis tehtud, siis nende täiendamine on ajaliselt täiesti võimalik harjutustes. Seega on võimalik hakkama saada nii, et oma arvutis ei olegi CASE vahendit. Kui tekib vajadus CASE vahendi järgi (nt teete projekti vabal teemal), siis soovitan DB MAIN tarkvara, mis on loodud just andmekesksete süsteemide arendamist silmas pidades. Seda pakutakse nii Windowsile, Macile kui Linuxile. Siit võite vaadata ühte lõputööks teisenenud andmebaasi projekti, kus sama infosüsteemide projekteerimise ülesannet üritati lahendada nii Enterpise Architecti kui DB MAIN abil. DB MAIN puuduseks on, et seal ei saa luua seisundidiagramme e olekumasina mudeleid. See on suur puudus, sest seisundidiagramm võimaldab modelleerida elutsükleid ja need on oluliseks sisendiks kasutusjuhtude leidmisele. Seisundidiagrammi joonistamiseks võite kasutada mõnda veebipõhist diagrammide joonistamise vahendit nagu Cacoo või Creately.

Andmete modelleerimist toetava CASE vahendi eelis on, et see suudab genereerida andmemudelist SQL koodi ja nii oluliselt suurendada Teie töö kvaliteeti ja tulemuslikkust.

SQLi kodus harjutamiseks soovitan kasutada avatud lähtekoodiga LibreOffice kontoripaketi koosseisus olevat LibreOffice Base, mille allalaadmise koht on siin.

http://maurus.ttu.ee/346 Andmebaasid 1 => Tarkvara juhendid ja koodinäited => Täiendavad andmebaasisüsteemid Sealt leiate enamiku harjutamise andmebaasidest LibreOffice Base jaoks ning ka pisikese MS Access ja LibreOffice Base võrdluse.

Harjutustes kohapeal soovitan kasutada arvutiklassi arvutit ja MS Accessi, et seda keskkonda ka tundma õppida. SQL töö on arvutiklassi arvutis ja MS Accessis, et kõigil oleksid võrdsed tingimused ja võimalused.

Iseseisva töö projekti ei pea tegema MS Accessis.

| lisa kommentaar | ära näita |
Kommentaarid
Sellele küsimusele/vastusele pole kommentaare
kokku: 27
[1].2. >>  1.Erki Eessaar:Miks õppida SQLi?
2.Erki Eessaar:Kas ma võin muuta iseseisva töö registreeritud teemat?
3.Erki Eessaar:Kas ma võin minna üle ühest iseseisva töö tegijate rühmast teise üle?
4.Erki Eessaar:Ma ei registreerinud õigel ajal iseseisva töö teemat. Mis nüüd saab?
5.Erki Eessaar:Kas ma peaksin enne iseseisva töö prototüübi tegema hakkamist näitama õppejõule dokumentatsiooni ette?
6.Erki Eessaar:Kas iseseisva töö ülevaatamisel peavad olema kohal kõik projekti tegijad?
7.Raul:kuidas on võimalik Rational Rose'ist eksportida mõni diagramm bmp/jpg/gif/png kujul?
8.Viljar:Kus on kirjas, millised projekti osad tuleb iseseisvas töös täita?
9.Viljar:Rationa Rose-il pole menüüs punkti Data Modeler => New => Database, millega genereerida andmebaasi füüsilise disaini mudelit. Mis on valesti?
10.üliõpilane:Kui kirjutan kontrolltööd 16 nädalal ja ei õnnestu see mul, kas tohib peale seda teha järel tööd sessiooniajal?
11.Erki Eessaar:Kui kirjutan SQL kontrolltööd esimest korda mingil muul ajal kui aprillis, siis kas on lubatud kasutada A4 lehte abimaterjalina.
12.Aleksander:Tahan kirjutada kontrolltööd 16. nädalal. Kas selle saad kirjutada mitte oma grupi harjutustunni ajal?
13.üliõpilane2:Tahaksin küsida. Kui sel semestril projekt ei jõua teha aga SQL kontrolltöö on tehtud, nagu mina sain aru, et projekt on vaja jargmisel kevadel uuesti tegema aga mis saab siis kontroltöö hinnest
14.Anna:Kui palju andmebaasioperatsioonide lepinguid peab olema iseseisvas töös laialt kirjeldatud? Näidisprojekti kasutujuhtude kirjelduses (punkt 2.1.1) on neid üsna palju, kuid operatsioonide lepingute
15.Erki Eessaar:Kas "Andmebaasid I" iseseisvas töös võib rakenduse prototüübi tegemisel kasutada mõnda ORM (Object-Relational Mappers) vahendit.