Vastus: Tervis on kõige kallim vara. Teadmised ja oskused on ka väga olulised. Seega üritame kasvatada teist ja samal ajal hoida esimest. Kui olete haiguskahtlusega või haige, siis püsige kodus. Õppeaine korraldus arvestab sellega.
MS Teamsis õppeaine selle semestri rühmaga liitumiseks vajalikku võtit jagan ÕISi kaudu saadetud teates ning see on ka aine korralduse materjalides.
Plaanid semestriks on järgmised.
- Loenguid saab vaadata otseülekandena ja need ka lindistatakse. Kui kohapealne õppetöö ülikoolis mingis osas taastub, siis pole keelatud käia loengus kohal, sest auditoorium on suur ning seal saab hajutatult istuda, aga see ei ole kohustuslik.
- Olen loengu ajal ka MS Teamsis ning vastan sealtkaudu tulnud küsimustele.
- Nädalad 1-12: senikaua kuni ülikool ei ole läinud rohelisele ohutasemele (arvutiklassides saab piiranguteta koguneda ja ei ole inimeste hajutamise nõuet) toimuvad kõik selle perioodi praktikumid kasutades MS Teamsi. Paraku on aines nii palju üliõpilasi, et 50% klasside täituvuse nõuet arvestades ei saa arvutiklassis tunde pidada.
- MS Teamsis toimuvate praktikumide korral võin kuid ei pruugi ma olla arvutiklassis - seega ärge füüsiliselt kohale tulge (isegi siis, kui ülikoolis üldiselt on kohapealne õppetöö lubatud kuni 50%-se klassi täituvusega).
- Kui läheb hästi, COVID taandub ning ülikool jõuab rohelisele ohutasemele, siis läheme operatiivselt tagasi kontaktõppele. Info selle kohta tuleb kodulehe kaudu jooksvalt.
- Kui neljandal või kaheksandal õppenädalal on siin aines endiselt kaugtöö, siis vahetestid toimuvad üle Interneti.
- Kui ülikoolis taastub osaliselt kohapealne õppetöö ja soovite mingi tarkvara (nt CASE vahendi kasutamiseks) tulla arvutiklassi, siis seda muidugi saab, kuid eelnevalt peaks õppejõuga selle kokku leppima (võib juhtuda, et mõnda praktikumi ei vii ma läbi arvutiklassist).
- Praktikumid on igal juhul MS Teamsis aktiivsed ja nendel nädalatel, kus seal ise pikemalt räägin, üritan ühte lindistada.
- Kui olud seda vähegi võimaldavad (ülikoolis kogunemine on lubatud), siis SQL kontrolltöö (13ndal õppenädalal), SQL kontrolltöö järeltööd (16ndal õppenädalal ja eksamisessiooni ajal) ning eksam toimuvad ülikooli arvutiklassides kohapeal. Loomulikult arvestatakse sellel ajal kehtivate inimeste hajutamise reeglitega (nt kollase ohutaseme puhul võib ruumi täituvus olla maksimaalselt 50%).
- Tulles arvutiklassi kontrolltööd või eksamit tegema on lubatud kasutada oma arvutit.
- Kui olete haiguskahtlusega või haige, siis saab kontrolltöö tegemist edasi lükata või eksamisessiooni lõpus teha üle interneti (vajalik kokkulepe õppejõuga).
- Kui olete haiguskahtlusega või haige ja eksamisessiooni lõpp on käes, siis saab teha eksamit ilma arvutiklassi kohale tulemata (vajalik kokkulepe õppejõuga).
- Projektide ülevaatamine (praktikumides 13-16 nädal) ja vastuvõtud toimuvad kasutades MS Teamsi.
Sellise üle Interneti õppe puhul põhineb palju usaldusel. Palun ärge kuritarvitage seda! Kõik SQL ülesanded ja vahetestid on mõeldud
individuaalseks lahendamiseks. Vahetestidel
ei tohi kasutada abimaterjale.
Kui kogu semestri peaks olema kaugõpe, siis aine korralduses, tähtaegades, nõuetes jms ei muutu mitte midagi.
Kes soovib, saab
SIIT alla laadida Teams töölauarakenduse.
Teams'i töölauarakendus on olemas ka Linuxile nagu kirjutatakse SIIN.
Sisselogimiseks tuleb kasutada ülikooli Uni-ID'd. Kasutajanimi on Teie
@ttu.ee domeeniga ülikooli meiliaadress.
Jäägem (testi mõttes) negatiivseks ja samas olgem (meeleolu mõttes) positiivsed!