Kodulehed
[368] - Andmebaasid I (IDU0220) (kevad 2018)
pinned Kiirvalik
Üldist
Materjalid
Vaated
Isiklik
Abi
Mitmesugust
Avalikud küsimused ja vastused:
Teemad:

                         
Erki Eessaar:
Arvestades sellega, et "Andmebaasid II" aines tuleb seda projekti edasi teha, siis millised oleksid soovitused "Andmebaasid I" projekti jaoks andmebaasisüsteemi valimisel?
Vastus:

Jätkuaines "Andmebaasid II" peate Te valima ühe serveri andmebaasisüsteemi, mille põhjal oma projekti edasi teha. Süsteemid, mille hulgast valik teha, on rangelt ette antud - PostgreSQL ja Oracle (ei näe põhjust seda valikut lähitulevikus muuta, sest tegu on väga heade süsteemidega). Projektis tuleb valitud serveri andmebaasisüsteemi abil realiseerida andmebaas ning samuti realiseerida seda andmebaasi kasutav rakendus valitud allsüsteemi ühe töökoha piires. Rakenduse tegemise vahendi valik on vaba, kuid tulemust peab olema muidugi võimalik mulle demonstreerida.

Eelnevast tulenevalt soovitan kevadise projekti tegemiseks kasutada kas:

  • MS Access
  • PostgreSQL
  • Oracle

Kui kasutate MS Accessi, siis on Teil võimalik sügisel töötada MS Accessis tehtud rakendus ümber nii, et see hakkab ODBC andmeühenduse tehnoloogia vahendusel kasutama PostgreSQL andmebaasi. Kui kasutate MS Accessi ja plaanite ka sügisel projekti rakenduse osa MS Accessis teha, siis valige kevadises projektis realiseerimiseks töökoht, mis võiks ka reaalses elus kasutada kahekihilist klient/server süsteemi, kus rakendus on kliendi arvutis. Seega ei sobi MS Accessis realiseerimiseks kõikvõimalikud "kliendi" töökohad, mis kindlasti peavad olema tehtud veebirakendusena.

Kui teete oma kevadise projekti PostgreSQLis või Oracles, siis saate sügisel tehtud serveri andmebaasi edasi arendada. Kindlasti on sügisel disaini parandamisega omajagu tööd, kuid kevadel saadud kogemus võib tööd lihtsamaks muuta.

Huvilistele saan juba kevadel anda juurdepääsu serverile apex.ttu.ee, kus on PostgreSQL (11) ja Oracle (12c Enterprise Edition, Release 1). Kuna seal serveris on andmebaaside disaini automaatkontrollimise vahendid, siis palun PostgreSQLis või Oracles tehtud "Andmebaasid I" projekti andmebaas sinna enne ettenäitamist üles panna.

Kommentaarid

Sellele küsimusele/vastusele pole kommentaare1.
Erki Eessaar:
2.
Erki Eessaar:
3.
Erki Eessaar:
4.
Erki Eessaar: