Kodulehed
[368] - Andmebaasid I (IDU0220) (kevad 2018)
pinned Kiirvalik
Üldist
Materjalid
Vaated
Isiklik
Abi
Mitmesugust
Avalikud küsimused ja vastused:
Teemad:

                         
Erki Eessaar:
Kas sügisel saab teha "Andmebaasid II" õppeainet, kui "Andmebaasid I" jäi kevadel tegemata?
Vastus: Võite sügisel deklareerida "Andmebaasid II", kui "Andmebaasid I" on tegemata. Muidugi hoiatan, et üks on teisele sisuline eeldus ja kui eeldusaine pole selgeks saanud, siis on jätkuaine kindlasti selle võrra raskem.

"Andmebaasid II" õppeaines arendatakse edasi "Andmebaasid I" projekti. Valmistan septembri alguseks ette (varasemate tudengite projektide põhjal) kolm "Andmebaasid I" projekti, mille hulgast saavad üliõpilased, kellel on eeldusaine tegemata, valida projekti, mida sügisel edasi arendada. Nii saavad üliõpilased "Andmebaasid II" projekti tegemisega kohe septembri alguses pihta hakata. Teine võimalus on, et liitute sügiseks mõne rühmaga, kus "Andmebaasid I" projekt on tehtud. Nii nagu kevadel on ka sügiseses projektis lubatud osalejate arv 1-3 üliõpilast.

"Andmebaasid I" projekti sügisel kaitsta ei saa. Seda saab teha järgmisel kevadel. Siis saate ka teenida varase esitamisega seotud soodustuse (suur kordaja väärtus). Selles mõttes pole paha mõte sügisel "Andmebaasid I" projekt ikkagi ära teha, et siis kohe järgmise aasta veebruaris/märtsis see ette näidata. Te ei pea valima uut "Andmebaasid I" projekti teemat. Piirang millega tuleb arvestada "Andmebaasid II" projekti teema valimisel on, et eelnevalt kirjeldatud viisidel projekti tehes ei tohi "Andmebaasid I" ja "Andmebaasid II" projekti teemad kokku langeda.

Sellel semestril kogutud lisapunktid "Andmebaasid I" uuesti deklareerides arvesse ei lähe, kuid saate neid koos ülejäänud üliõpilastega järgmisel kevadel uuesti koguda. SQL kontrolltöö tuleb õppeainet uuesti deklareerides uuesti teha ning lävend ületada.

Kui saite projekti kevadel tehtud, siis saate sellega sügisel jätkata. Õppeaine uuesti deklareerimisel ei ole vaja projekti uuesti teha. Projekti kordaja leitakse uuesti deklareerimise semestril kehtivate reeglite kohaselt.

Lisamärkus 2018. aasta kohta: Üks asi millega peab arvestama on, et praegu toimub TTÜs üleminek uutele õppekavadele. Õppeaine IDU0220 (Andmebaasid I)(5EAP) asendub õppeainega ITI0206 (Andmebaasid I)(6 EAP). Sisu jääb peaaegu samaks. Ma ei oska hetkel kindlalt öelda, mis aine peate järgmisel kevadel deklareerima (pakun, et ikkagi IDU0220), kuid tunniplaanist leiate tunnid ITI0206 õppeaine alt.

Kommentaarid

Sellele küsimusele/vastusele pole kommentaare1.
Erki Eessaar:
2.
Erki Eessaar:
3.
Erki Eessaar:
4.
Erki Eessaar: