Logo
Tallinna Tehnikaülikooli Tarkvarateaduse instituut
Üldist
Õppeainete kodulehed
Lisainfo Pöörake tähelepanu lehe numbrile. Aine nimi võib olla sama, kuid lehe number erinev sellest, kuhu olete kunagi registreerunud - siis tuleb lehele registreerida (Üdist=> Minu konto alt).
Üldist / Üldised teated

Keskkonna kasutamise tehniliste probleemide korral kirjutage palun: Erki.Eessaar(at)taltech.ee.

Kui Teil on konkreetseid ettepanekuid kodulehe või materjalide paremaks tegemiseks, siis SIIN on anonüümne vorm.

Hollandi haridusteadlase Martijn Meeteri Tallinna Tehnikaülikoolis 23.01.2023 üliõpilastele peetud ingliskeelne avalik loeng teemal, kuidas ülikoolis efektiivselt õppida.

Sõltuvalt õppeainest võib erinevatel aastatel olla kasutusel sama koduleht (sama numbriga) või võib olla igaks aastaks kasutusel uus koduleht (uue numbriga). Kui uueks aastaks tehakse uue numbriga koduleht, siis eelmistel aastatel selle sama aine varasematele kodulehtedele registreerumine uuele lehele üle ei kandu. Teiste sõnadega, kui soovite juurdepääsu uuele lehele, siis tuleb sinna registreeruda. Veelkord, kui kunagi registreerisite ennast lehele 100 ja nüüd on sama aine värske koduleht numbriga 200, siis tuleb lehele 200 uuesti registreeruda.

Kõiki kodulehti, kuhu olete registreeritud, näete Minu konto alt.

Kodulehele registreerimine ei asenda ega ole muul viisil seotud õppeaine deklareerimisega ÕISis.
Keskkonnas on vaja eraldi kontot - UNI-ID siin ei toimi.

Kui soovite saada ligipääsu uuele kodulehele ...
  1. ja Te ei ole seda keskkonda varem kasutanud, siis minge soovitud lehele ja valige Üldist=>Lehele registreerumine.
  2. ja Te olete siin keskkonnas juba mõnele lehele juurdepääsu saanud, siis valige keskkonna avalehelt Üldist=>Minu konto ja registreerige endale vajalik leht lisaks.

Kui olete Mauruses kunagi mõnele lehele registreerunud, kuid ei mäleta oma parooli, siis parooli nullimiseks valige avalehelt  Üldist=>Nulli parool. Parooli nullimisel saadetakse Teile kiri kontoga seotud meiliaadressile.

Kui Te ei mäleta oma kasutajanime, kontoga seotud meiliaadressi või Te ei pääse sellele enam ligi, siis ärge registreeruge uuesti, vaid pöörduge oma õppejõu poole (et kasutajanimi/meiliaadress meelde tuletada). Peale Maurusele juurdepääsu taastamist hoolitsege palun selle eest, et Teie kontoga oleks seotud sobiv meiliaadress.

Peale registreerumist peate ootama, kuni õppejõud Teie juurdepääsu õiguse kinnitab. Enne Te lehele ei pääse.

Vajutades avalehel Üldist=>Tugevda parooli, saate oma parooli tugevamaks muuta, st võimalikul identiteedivargal on raskem seda ära arvata.

Paroolide nullimise ja tugevdamise funktsionaalsus on realiseeritud eraldiseisva avatud lähtekoodiga tarkvarana, mille kavandamist ning realiseerimist kirjeldab lõputöö:

Mägi, E., 2016. Eraldiseisev iseteeninduslik paroolide vahetamise veebitarkvara olemasolevate rakenduste jaoks. Bakalaureusetöö. TTÜ Informaatikainstituut [WWW] https://digi.lib.ttu.ee/i/?7002

Otseaadress kodulehele on kujul https://maurus.ttu.ee/lehe number. Selle lingiga pääsete lehele isegi siis, kui viide sellele on pealehelt eemaldatud. See, kas saate sinna endiselt sisse logida sõltub sellest, kas kodulehe hooldaja lubab seda teha.

Õppejõudude vastuvõtuajad leiate ÕISist. Palun enne vastuvõtule tulekut see alati eelnevalt meili teel õppejõuga kooskõlastada.

Keskkond, kust IT teaduskonna üliõpilased saavad õppetööks vajalikku tarkvara (CASE vahendid Enterprise Architect ja Rational Rose).

1. Tallinna Tehnikaülikooli raamatukogu pakub juurdepääsu O'Reilly digitaalsele platvormile. Selle kaudu on üliõpilastel ja õppejõududel juurdepääs umbes 40000-le infotehnoloogia ja majandusalasele e-raamatule, mille on välja andnud maailma juhtivad kirjastused (Sam's, O'Reilly, Peachpit, Microsoft, Cisco, Apress, Adobe, McGraw-Hill, Que, Pearson, Wiley jt). Lisaks on sellel platvormil videod (30000 tunni jagu), õpirajad, interaktiivsed juhendid jne.

Kuidas kasutada O'Reilly digitaalset platvormi?

2. Tallinna Tehnikaülikooli raamatukogu pakub juurdepääsu EBL : Ebook Library kataloogi kuuluvatele raamatutele (siit saate lugeda kuidas raamatutele ligi pääseda).

IT Akadeemia toel on mitmeid infosüsteemide andmebaaside teemalisi EBL e-raamatuid Tallinna Tehnikaülikoolile päriseks ostetud!

3. Infosüsteemide ja andmebaaside teemalisi e-raamatuid leiab ka Bookboon.com lehelt. Raamatud on lugejale tasuta kuid selleks tuleb ära kannatada raamatutes sisalduv reklaam.

Täpsemaid raamatusoovitusi küsige oma õppeaine õppejõududelt!

Infotehnoloogia teaduskonnas kehtib õppuri akadeemiliste tavade rikkumise ja vääritu käitumise menetlemise kord (dokument 09). Selles dokumendis määratakse ära, milliseid õppuri poolseid tegevusi loetakse akadeemiliselt väärituks käitumiseks ning millised on tegevused ja võimalikud ametlikud tagajärjed õppuri jaoks (noomitus, eksmatrikuleerimine) kui ta millegi sellisega hakkama saab.

Tallinna Tehnikaülikooli IT-info. Palju praktilist infot ülikooli pakutavate vahendite kasutamise kohta.

Eduka õppimise alus on kordamine. Õpitavaga iga päev natukene kuid pühendunult tegelemine annab palju parema tulemuse kui üks kord enne teadmiste kontrolli teadmiste ja oskuste pähe ajada üritamine. See on järgmiseks päevaks või nädalaks meelest läinud. Siin on üks kena video, mis samuti seda põhimõtet rõhutab.