Kodulehed
[383] - Andmebaasid II (ITI0207) (sügis 2022)
Esiletöstetud Kiirvalik
Lisainfo Kõige olulisemate tegevuste kiirvalik. Failide saatmiseks valige Vastamine alt sobiv ülesanne.
Üldist
Materjalid
LisainfoMaterjalide kataloogid.
Värvilised mummud tähistavad hinnangulist kataloogide lugemise vajadust. Roheline - suurim, kollane - keskmine, punane või mummuta - väikseim
Isiklik
Lisainfo Info ainult Sulle - teised kasutajad seda ei näe
Abi
Lisainfo Võimalus küsida õppejõult abi (nagu foorum, kus saab küsida küsimusi ja kommenteerida vastuseid)
Mitmesugust
Kiirvalik / Avaleht

Täna on laupäev 24.09.2022.
Käes on 2022/2023 õppeaasta sügissemestri 4. õppenädal!
Lähenev tähtaegPäevi jäänudKirjeldus
28.09.2022-16.12.2022 4 päeva alguseni 
Iseseisva töö projektiga praktikumides tegelemine. Kui käite praktikumides kohal (olgu siis füüsiliselt või virtuaalselt - läbi MS Teamsi) ja tegelete seal projektiga tulemuslikult, siis see annab aktiivsuspunkte. Projekti tegemise juhend ilmub järk järgult kataloogi Töö praktikumis (samm-sammuline juhend) ja materjalide nädalate kaupa vaatesse.
07.10.2022 13 päeva lõpuni Lugeda "Andmebaasid I" kodulehelt mõttega läbi muster "Põhiolemite teatavate seisundimuudatuste keelamine SQL-andmebaasis".
29.08.2022-21.10.2022 27 päeva lõpuni Esimeseks vabatahtlikuks eksami vahetestiks (loengu teemad 1 ja 2) harjutamine SIIN keskkonnas.
29.08.2022-18.01.2023 116 päeva lõpuni 
PostgreSQL ja Oracle andmebaaside programmeerimise enesekontroll SIIN keskkonnas. See test on mõeldud iseseisvaks harjutamiseks. Sellist testi hinde peale ei tehta.

Kõik selle testi küsimused on ka küsimuste hulgas, millest valitakse hindelise lõpptesti küsimused. Kuigi osad küsimused on teooria kohta, on paljud ka praktilise kallakuga. Küsimused põhinevad eeskätt praktikumide materjalidel. Meenutan, et kuigi projekti peab tegema ühes andmebaasisüsteemis, on testis küsimusi mõlema väljapakutud andmebaasisüsteemi kohta.

Esiletöstetud Millist tarkvara läheb õppeaines vaja? Milline tarkvara tuleks installeerida enda isiklikku tööarvutisse?

Esiletöstetud Mul on arvutiks Mac / minu arvutil on Linux operatsioonisüsteem. Kuidas saan kasutada Enterprise Architect (EA) CASE vahendit?

Esiletöstetud Kuidas moodustub hinne? Mis roll on lisapunktidel?

Esiletöstetud Kas Teil on pakkuda magistritöö (bakalaureusetöö) teemasid?

Milliseid linke läheb õppetöös igapäevaselt vaja, sh iseseisva töö projekti tegemisel?

Mida teha, kui Horizoni virtuaalsel töölaual küsib Enterprise Architect (EA) avamisel võtit ja ei ole nõus ilma selleta käivituma?

Milliseid laiendusi (extension) saab PostgreSQL andmebaasi arendaja apex.ttu.ee serveris kasutada?

Mida teha, kui arvutiklassi arvutis küsib Enterprise Architect (EA) avamisel võtit ja ei ole nõus ilma selleta käivituma?

Kuidas parandada Enterprise Architect CASE vahendis loodud andmebaasi disaini mudelis riknenud tabelite vahelist seost?

Teen Enterprise Architectis topeltklõpsu tabelite vahelisel seosel ning saan veateate, et osalevad tabelid on erinevates andmebaasisüsteemides. Milles on probleem ja kuidas seda parandada?

Kuidas valmistuda õppeaines toimuvateks testideks (vahetestid ja lõpptest)?

Millisel viisil saab esitada soove selle kohta, kuidas muuta andmebaaside õppeaine koduleht Mauruses paremini kasutatavaks ja materjalid kergemini ülesleitavaks?

Erki Eessaar:
Töö praktikumides alates viiendast õppenädalast

23.09.2022 Alates viiendast õppenädalast algab praktikumides töö projektiga, võttes aluseks ülesanded (alates ülesandest 2), mille SIIA järk-järgult välja panen (kokku on ülesandeid 12, neli ülesannet on juba välja pandud).

Kindlasti peab kaasatöötamiseks olema käepärast sisendprojekt. Töö hakkab käima CASE vahendi failiga, kuid ka dokumendis ja prototüübis on olulist sisendinfot. Kui Teil ei ole veel Enterprise Architecti (12), siis installeerige see palun. Kui EA on olemas, kuid litsents on aegunud, siis laenutage see uuesti (väljaspool ülikooli võrku - sulge EA, looge eduVPN ühendus, käivitage administraatori õigustes bat fail, avage EA). Kes ei saa tehnilistel põhjustel endale EAd installeerida, siis lugege palun, mis on alternatiivid.

Palun leppige rühma siseselt kokku, kus ja kuidas hakkate faile jagama. Kõigil tasuks projekti meeldetuletuseks sirvida. Need, kes valisid sisendprojekti kodulehelt, peaksid kiirema stardi huvides kindlasti sellega eelnevalt tutvuma.

Olen terve praktikumi Teie käsutuses - vastan küsimustele, annan nõu, vaatan tehtud tööd. Aktiivsuspunkti saamiseks peab olema mingil viisil tõendatud, et terve tunni töötasite. Kui olete klassis füüsiliselt kohal või töötate üle MS Teamsi kaasa tunnis füüsiliselt kohalolevate rühmakaaslastega, siis saan Teid jälgida ja otsustada, kas on piisavalt alust punkti saamiseks.

Kui tegijate rühm osaleb ainult virtuaalselt üle MS Teamsi, siis tuleb tunni lõpuks (oma arvuti ekraani jagades) ette näidata tehtud töö. Kui progress on olemas, siis punkti saavad need projekti osalised, kes on MS Teamsis kohal.

Üle MS Teamsi osalejatel peab olema veebikaamera sisselülitatud!

  Erki Eessaar:
  Ühekordne vastuvõtuaja muutus

  23.09.2022 Reedel 30. septemberil 2022 toimub vastuvõtuaeg erandkorras kell 16:00-17:00.

   Erki Eessaar:
   Oracle Apex väljapool ülikooli

   16.09.2022 Nüüd pääseb Oracle Apex veebipõhisele arenduskeskkonnale (http://apex.ttu.ee:8000/apex/apex_login) ja selles loodud rakendustele Eesti piires ligi nii, et eelnevalt ei pea looma eduVPN ühendust. Semestri alguses see nii ei olnud ja siis see link ei töötanud.

    Erki Eessaar:
    Raamat otsib head kodu

    09.09.2022 Kirjutasin kunagi raamatu "Andmebaaside projekteerimine" (rohelised kaaned), mis käsitleb põhiliselt "Andmebaasid I" teemasid (teemad, mille tundmine on käesoleva kursuse vaikimisi eelduseks). Kuna see on projekteerimise põhimõtetest, mitte konkreetsest tarkvarast, siis pole see oma aktuaalsust kaotanud.

    Seoses ülikooli raamatupoe sulgemisega jäi osa eksemplare müümata ja selle asemel, et need utiliseerimisele saata, saan need tasuta laiali jagada. Kui keegi on sellise füüsilise raamatu eksemplari saamisest huvitatud, siis registreeruge palun SIIN. Valida on nelja kättesaamise aja vahel, mis on kolmandal õppenädalal minu praktikumide ajal. Registreeruge palun ajale, millal soovite raamatu kätte saada.

    Registreerimisel võib kommentaari välja tühjaks jätta.

    Kui keegi soovib raamatut hiljem, siis saatke mulle palun kiri ja lepime kokku aja, millal saan selle üle anda.