Kodulehed
[372] - Andmebaasid I (ITI0206, IDU0220) (kevad 2019)
Esiletöstetud Kiirvalik
Lisainfo Kõige olulisemate tegevuste kiirvalik. Failide saatmiseks valige Vastamine alt sobiv ülesanne.
Avaleht
Nagu Moodles

Valik materjalidest
   Nädala materjalid
   Minu lemmikud

Vastuste vaatamine
Hinneteleht
Seisuga: 04.10.2019 14:47
Üldist
Materjalid
LisainfoMaterjalide kataloogid.
Värvilised mummud tähistavad hinnangulist kataloogide lugemise vajadust. Roheline - suurim, kollane - keskmine, punane või mummuta - väikseim
Isiklik
Lisainfo Info ainult Sulle - teised kasutajad seda ei näe
Abi
Lisainfo Võimalus küsida õppejõult abi (nagu foorum, kus saab küsida küsimusi ja kommenteerida vastuseid)
Mitmesugust
Abi / Kasutajatugi / Vahendid - muu

Avalikud küsimused ja vastused:

Küsimuste teemade nimekiri

Anonüümne:
Mul on arvutiks Mac / minu arvutil on Linux operatsioonisüsteem. Millist tarkvara soovitate kasutada?
Vastus: Kuna projekti tegemisel on võimalik kasutada töövihiku lahendust, kus suur osa diagrammidest on ette valmis tehtud, siis nende täiendamine on ajaliselt täiesti võimalik praktikumides. Seega on võimalik hakkama saada nii, et oma arvutis ei olegi CASE vahendit. Kui tekib vajadus CASE vahendi järgi (nt teete projekti vabal teemal), siis soovitan DB MAIN tarkvara, mis on loodud just andmekesksete süsteemide arendamist silmas pidades. Seda pakutakse nii Windowsile, Macile kui Linuxile. Siit võite vaadata ühte lõputööks teisenenud andmebaasi projekti, kus sama infosüsteemide projekteerimise ülesannet üritati lahendada nii Enterpise Architecti kui DB MAIN abil. DB MAIN puuduseks on, et seal ei saa luua seisundidiagramme e olekumasina mudeleid. See on suur puudus, sest seisundidiagramm võimaldab modelleerida elutsükleid ja need on oluliseks sisendiks kasutusjuhtude leidmisele. Seisundidiagrammi joonistamiseks võite kasutada mõnda veebipõhist diagrammide joonistamise vahendit nagu Cacoo või Creately.

Andmete modelleerimist toetava CASE vahendi eelis on, et see suudab genereerida andmemudelist SQL koodi ja nii oluliselt suurendada Teie töö kvaliteeti ja tulemuslikkust.

Ülikooli pakutav Enterprise Architect (EA) 12 on mõeldud Windowsile. EA14 näitel näen, et seda saab installeerida ka Maci, kuid see nõuab üsna palju lisatööd. Litsentsi taotlemine (bat failiga) on mõeldud just EA12 jaoks, st seda ei saa kasutada näiteks EA kodulehelt allalaaditud kõige viimasele EA versioonile litsentsi taotlemiseks.

Maci/Linuxi kasutajad saaksid enda arvutis EA tööle nii, et panevad seal paralleelselt tööle Windowsi (Internetist leiab juhiseid; panin siia stiilinäiteks ühe juhise Maci ja ühe Linuxi kohta). Windowsi saate Azure Dev Tools for Teaching keskkonnast (sealtsamast, kus saaksite MS Accessi). Kuidas sellele keskkonnale juurdepääs saada on kirjas kataloogis Tarkvara saamine ja kasutamine dokumendis Kuidas saada enda arvutisse MS Access (2016)?

Veel alternatiive:

  • Installeerida EA12 oma Windowsi lauaarvutisse (tööl või kodus) ning taotleda litsentsi üle TORU VPNi. Koolis saab EAd kasutada arvutiklassides.
  • Kui teete projekti mitmekesi, siis saate ehk tööd jaotada viisil, et Teie ei pea väljaspool praktikume EA faili kasutama.

SQLi kodus harjutamiseks soovitan kasutada avatud lähtekoodiga LibreOffice kontoripaketi koosseisus olevat LibreOffice Base, mille allalaadimise koht on siin.

https://maurus.ttu.ee/346 Andmebaasid 1 => Tarkvara juhendid ja koodinäited => Täiendavad andmebaasisüsteemid Sealt leiate enamiku harjutamise andmebaasidest LibreOffice Base jaoks ning ka pisikese MS Access ja LibreOffice Base võrdluse.

Harjutustes kohapeal soovitan kasutada arvutiklassi arvutit ja MS Accessi, et seda keskkonda ka tundma õppida. SQL töö on arvutiklassi arvutis ja MS Accessis, et kõigil oleksid võrdsed tingimused ja võimalused.

Iseseisva töö projekti ei pea tegema MS Accessis.

Hinda vastust:

Keskmine hinne : Pole veel hinnanguid!