Vastus: Kontseptuaalse andmemudeli (on ka Teie projektis) üheks osaks on olemitüüpide ja atribuutide definitsioonid. Seal tuleb täpselt lahti selgitada, milliste andmete vajadusele kontseptuaalne andmemudel osundab. Näiteks hotelli "ruum" - kas mõeldakse kõiki ruume (ka köök ja fuajee) või ainult ööbimiseks mõeldud numbritubasid või hoopis numbritubades sisalduvaid ruume. Näiteks kauba "tootja" - kas mõeldakse brändi (nt Apple, Olympus) või hoopis tehast, mis selle kauba kokku paneb.
Kontseptuaalne andmemudel ning olemitüüpide ja atribuutide definitsioonid osutuvad näiteks kasulikuks siis, kui on vaja hakata andmeid integreerima - erinevates andmebaasides olevatest andmetest tervikpilti kokku panema. Siis on näiteks vaja aru saada, kas "Klient" andmebaasis A ja "Klient" andmebaasis B on üks ja sama asi või mitte.
Lõpetuseks näide tänasest päevast, mis osutab infosüsteemide vahelise koostöö ja andmete integreerimise vajadusele. Justiitsminister Urmas Reinsalu hinnangul pole normaalne olukord, kus tagaotsitav võib saada endale autojuhiload kätte. "Esimene loogiline lahendus peaks e-riigis olema suuremate andmebaaside omavaheline seotus, et kui tagaotsitav isik ilmub kasvõi e-tervisesüsteemi, siis lööb punane tuluke põlema," leidis Reinsalu. (Reinsalu: korduvalt karistatud inimesi tuleks vähemal määral usaldada. ERR Uudised 10.03.2016)