Vastus (27.01.2023 13:50): Infotehnoloogia teaduskonnas kehtib
õppuri akadeemiliste tavade rikkumise ja vääritu käitumise menetlemise kord (dokument 09). Selles dokumendis määratakse ära, milliseid õppuri poolseid tegevusi loetakse akadeemiliselt väärituks käitumiseks ning millised on tegevused ja võimalikud ametlikud tagajärjed õppuri jaoks (noomitus, eksmatrikuleerimine) kui ta millegi sellisega hakkama saab.
Palun Teilt järgnevat.
- Palun ärge jagage enda tehtud projekte teiste üliõpilastega.
- Palun ärge tehke kellegi teise eest tema tööd ära.
- Palun ärge taluge projekti rühmas liikmeid, kes teistega võrdselt töösse ei panusta.
Sellega teete tegelikult neile palju halba, sest nad ei õpi midagi!!! Veel enam, Te teete kahju endale, sest teadmisteta/oskusteta lõpetajad kahjustavad tööandjate silmis kõigi diplomisaajate mainet.
Kui mõni projekti kaaslane ei panusta piisavalt, siis arvake ta palun oma projektist välja ja teavitage sellest (nt õppekeskkonna kaudu) õppejõudu.
Kindlasti olete praeguseks kuulunud ka tehisintellekti vahenditest ChatGPT ja muud sarnased, mis suudavad vahelduva eduga vastata ka tehnilistele küsimustele ja genereerida programmikoodi. Nende vahendite kasutamine teadmiste kontrollides ei ole lubatud. "Teeseldud meetodite ja valeandmetega või ebaeetiliselt/ebaausalt kogutud andmetega opereerimine on akadeemiline petturlus. Akadeemiline petturlus on ka igasuguse eelisolukorra loomine, mis ei ole kehtestatud reeglitega põhistatud, samuti valeandmete esitamine – tulemuste hindamise protsessis, rahastuse või positsiooni taotlemisel nii enda kui teiste suhtes. Siia alla kuulub ka hindajale teadmata abivahendite või keelatud andmete kasutamine;" (Birgi Lorenz)