Kodulehed
[382] - Andmebaasid I (ITI0206) (kevad 2022)
Esiletöstetud Kiirvalik
Lisainfo Kõige olulisemate tegevuste kiirvalik. Failide saatmiseks valige Vastamine alt sobiv ülesanne.
Üldist
Materjalid
LisainfoMaterjalide kataloogid
Isiklik
Lisainfo Info ainult Sulle - teised kasutajad seda ei näe
Abi
Lisainfo Võimalus küsida õppejõult abi (nagu foorum, kus saab küsida küsimusi ja kommenteerida vastuseid)
Mitmesugust
Abi / Kasutajatugi / Vahendid - MS Access

Avalikud küsimused ja vastused:

Küsimuste teemade nimekiri

Erki Eessaar:
Kas ja millised on MS Accessi eelised SQLi õppimisel?
Vastus:
  • SQL andmekäitluskeele lausete (SELECT, INSERT, UPDATE, DELETE) koostamiseks saab kasutada graafilist kasutajaliidest - Query Designer. See graafiline kasutajaliides realiseerib visuaalse andmebaasikeele Query by Example. Võimalik on tõlkida lauseid ühest keelest (SQL ja Query by Example) teise. Siit saab vaadata videoid Query by Example abil päringute kooostamisest.
  • Tabelites on läbi graafilise kasutajaliidese lihtne teha andmemuudatusi. Nii saab kergelt teha andmemuudatusi, kontrollimaks, et koostatud SQL laused annavad igas olukorras oodatud tulemuse.
  • MS Accessi SQLi mägimurrak ei ole nii suurte võimalustega kui võimekamatel SQL-andmebaasisüsteemidel, kuid kõik põhiline on olemas. Näiteks lendama õppimisel ei alustata praktiseerimist ka mitte kohe reisi- või sõjalennukist, vaid kõigepealt saavutatakse põhjendatud enesekindlus väikesel lennukil ja sellega sillutatakse teed aina suuremate lennukitega lendamiseks.

PostgreSQL ja Oracle lisavõimalusi võib vaadata lisamaterjalide lehelt (kasutajanimi: SIS2 ja parool: SIS2) SIIT (Ja mõelge, kas tahaksite ka kõige selle peale kontrolltööd teha).

Hinda vastust:

Keskmine hinne : Pole veel hinnanguid!