Kodulehed
[383] - Andmebaasid II (ITI0207) (sügis 2022)
Esiletöstetud Kiirvalik
Lisainfo Kõige olulisemate tegevuste kiirvalik. Failide saatmiseks valige Vastamine alt sobiv ülesanne.
Üldist
Materjalid
LisainfoMaterjalide kataloogid.
Värvilised mummud tähistavad hinnangulist kataloogide lugemise vajadust. Roheline - suurim, kollane - keskmine, punane või mummuta - väikseim
Isiklik
Lisainfo Info ainult Sulle - teised kasutajad seda ei näe
Abi
Lisainfo Võimalus küsida õppejõult abi (nagu foorum, kus saab küsida küsimusi ja kommenteerida vastuseid)
Mitmesugust
Abi / Kasutajatugi / Iseseisva töö projekt

Avalikud küsimused ja vastused:

Küsimuste teemade nimekiri

Erki Eessaar:
Kuidas kirjeldada kujundlikult (metafoore kasutades) õppeaine aineprojekti sisu?
Vastus: Tehnilist terminoloogiat kasutades tähendab aineprojekt süsteemi (andmebaasi ja rakenduse) migreerimist uuele platvormile ning selle käigus andmebaasi/rakenduse/mudelite refaktoreerimist. Andmebaas tuleb realiseerida uues andmebaasisüsteemis ning rakendus (mille tegemise vahendi valik on vaba) tuleb panna seda andmebaasi kasutama. Andmebaasi ja rakenduse skoop võrreldes lähteprojektiga ei muutu (välja arvatud see, et tuleb realiseerida ka kasutusjuht "Tuvasta kasutaja", mis lähtesüsteemis on ilmselt tegemata).

Kujutage andmebaasisüsteemi ette restoranina. Iga restoran pakub külastajale oma menüüd (näiteks andmetüüpe ja andmebaasi programmeerimise võimalusi), kuid selles on ka omad kiiksud ja piirangud (näiteks klient ei saa ilma tellimata pikalt istuma jääda või et lemmikloomaga sisse ei lubata). Samuti on restorani külalistel oma kindlad eelistused (näiteks taimetoit), mis on antud juhul kirja pandud kontseptuaalsesse andmemudelisse. Sisuliselt on Teie ülesanne minna uude (paremasse, kallimasse) restorani ning arvestades enda soovide ja piirangutega ning restoranis pakutavaga teha restoranis tellimus ja lasta see ära täita (lauda tuua).

Hinda vastust:

Keskmine hinne : Pole veel hinnanguid!