Kodulehed
[383] - Andmebaasid II (ITI0207) (sügis 2022)
Esiletöstetud Kiirvalik
Lisainfo Kõige olulisemate tegevuste kiirvalik. Failide saatmiseks valige Vastamine alt sobiv ülesanne.
Üldist
Materjalid
LisainfoMaterjalide kataloogid.
Värvilised mummud tähistavad hinnangulist kataloogide lugemise vajadust. Roheline - suurim, kollane - keskmine, punane või mummuta - väikseim
Isiklik
Lisainfo Info ainult Sulle - teised kasutajad seda ei näe
Abi
Lisainfo Võimalus küsida õppejõult abi (nagu foorum, kus saab küsida küsimusi ja kommenteerida vastuseid)
Mitmesugust
Abi / Kasutajatugi / Iseseisva töö projekt

Avalikud küsimused ja vastused:

Küsimuste teemade nimekiri

Erki Eessaar:
Milline on MINIMAALNE materjalide hulk, mille lugemisest piisab projekti edukaks tegemiseks?
Vastus (29.08.2022 15:17): Piisab hindamismudelist, mis deklareerib ootused projektile ning näiteprojektist kui NÄITEST (siin kataloogis) selle kohta, mis tuleb valmis saada.

Võite läheneda arendusele testimispõhise arenduse põhimõttest lähtuvalt. Kõik hindamismudeli punktid on ühiktestid. Kõigepealt on nõue (mis peab olema projektis tehtud). Selle nõue kohta kirjutatakse test (sissekanne hindamismudelis), mis on ühtlasi nõude spetsifikatsioon. Testi esmakordselt jooksutades kukub see läbi, sest nõue pole täidetud. Seejärel tuleb teha projekti tulemites minimaalne muudatus, et nõue saaks täidetud ja test läbitud. Pidevalt tuleb tehtud tööd refaktoreerida. Erinevalt tarkvarast, kus ideaalis peaksid kõik ühiktestid vigadeta täidetud saama, on siin latt madalamal, sest osa teste võib ebaõnnestuda - peaasi, et vähemalt 31 punkti kokku tuleb.

Siiski soovitan materjale rohkem lugeda, sest seal on kirjas, mitte ainult MIDA teha, vaid ka MIKS tuleb seda teha. Kas usaldaksite arsti, kes on õppinud selgeks plaastri peale panemise, süsti tegemise või retsepti väljakirjutamise protsessi, kuid ei tea midagi haigustest? Või kas usaldaksite prokuröri/kohtunikku/advokaati, kes teab küll kohtu protseduure, kuid seaduseid ei tunne ("Riigi Teataja on ju avalik allikas ja seda saab alati vajadusel guugeldada" - iroonia, kui keegi aru ei saanud). IT-spetsialistil on sama vastutusrikas töö.

Hinda vastust:

Keskmine hinne : Pole veel hinnanguid!