Kodulehed
[383] - Andmebaasid II (ITI0207) (sügis 2022)
Esiletöstetud Kiirvalik
Lisainfo Kõige olulisemate tegevuste kiirvalik. Failide saatmiseks valige Vastamine alt sobiv ülesanne.
Üldist
Materjalid
LisainfoMaterjalide kataloogid.
Värvilised mummud tähistavad hinnangulist kataloogide lugemise vajadust. Roheline - suurim, kollane - keskmine, punane või mummuta - väikseim
Isiklik
Lisainfo Info ainult Sulle - teised kasutajad seda ei näe
Abi
Lisainfo Võimalus küsida õppejõult abi (nagu foorum, kus saab küsida küsimusi ja kommenteerida vastuseid)
Mitmesugust
Abi / Kasutajatugi / Oracle

Avalikud küsimused ja vastused:

Küsimuste teemade nimekiri

Anonüümne:
Üritan muuta Oracles tabeli struktuuri või tabelit kustutada, kuid saan veateate ORA-00054: resource busy and acquire with NOWAIT specified or timeout expired.

Milles on viga ja kuidas seda lahendada?

Vastus: Viga tuleb sellest, et üritate kustutada tabelit, milles olevaid andmeid mõni teine transaktsioon samal ajal muudab. Lisan vastusele seda illustreeriva pildi.

Sessioonis 1 loodi tabel ja lisati sellesse rida. INSERT lausega algas uus transaktsioon. Kuna Oracle ei tööta transaktsioonide automaatse kinnitamise režiimis, siis see transaktsioon kestab seni kuni see lõpetatakse või kestab sessioon, milles transaktsioon algatati. Kui tabelis andmeid muudetakse, siis paneb see tabelile luku, mis ei lase samal ajal tabeli struktuuri muuta või tabelit kustutada. Sellest tuleb sessioonis 2 veateade.

Selline olukord saab tekkida, kui töötate tabelitega mitmekesi - üks muudab andmeid, teine tahab samal ajal neid kustutada.

Lahenduseks on sessioonis 1 transaktsiooni lõpetamine. Transaktsiooni kinnitamiseks on COMMIT lause ja transaktsiooni tühistamiseks ROLLBACK lause. Peale seda võib sessioonis 2 uuesti kustutamist proovida.

vaata ka faile:
Lukustamise näide Oracles[52 KB]

Hinda vastust:

Keskmine hinne : Pole veel hinnanguid!