Kodulehed
[383] - Andmebaasid II (ITI0207) (sügis 2022)
Esiletöstetud Kiirvalik
Lisainfo Kõige olulisemate tegevuste kiirvalik. Failide saatmiseks valige Vastamine alt sobiv ülesanne.
Üldist
Materjalid
LisainfoMaterjalide kataloogid.
Värvilised mummud tähistavad hinnangulist kataloogide lugemise vajadust. Roheline - suurim, kollane - keskmine, punane või mummuta - väikseim
Isiklik
Lisainfo Info ainult Sulle - teised kasutajad seda ei näe
Abi
Lisainfo Võimalus küsida õppejõult abi (nagu foorum, kus saab küsida küsimusi ja kommenteerida vastuseid)
Mitmesugust
Abi / Kasutajatugi / PostgreSQL

Avalikud küsimused ja vastused:

Küsimuste teemade nimekiri

Anonüümne:
Kas ma saan õigesti aru, et PostgreSQLis tabeli nimed ei pea sisaldama üliõpilaskoodi, kuni script juba teeb ab skeemi, kus nimeks on t + üliõpilaskood?
Vastus:
Õppeserveris saab PostgreSQLis igaüks luua oma andmebaasi, kui vaja siis ka mitu. Andmebaasis saab luua skeeme. Oraclega sarnasel põhjusel nimekonfliktide tekkimine (kõik kasutavad sunduslikult ühe ja sama andmebaasi ühte ja sama skeemi) on sellega välistatud ja skeemiobjektide nimedes matriklinumbreid kasutada ei ole vaja - koodi parema loetavuse huvides on see lausa keelatud. Matriklinumbrit peab kasutama nimedes, mis peavad olema unikaalsed serveril asuvate andmebaaside klastri e kobara piires - andmebaasi nimi, andmebaasi kasutaja nimi, rolli nimi.

PostgreSQLis ei looda andmebaasi loomisel automaatselt skeemi, mille nimi vastab Teie matriklinumbrile. Kui tahate, siis võite sellise teha, kuid see ei ole kohustuslik. PostgreSQL puhul rahuldub hindamismudel ka sellega, kui kõik loodavad skeemiobjektid on automaatselt loodavas skeemis public.

Hinda vastust:

Keskmine hinne : Pole veel hinnanguid!