Kodulehed
[383] - Andmebaasid II (ITI0207) (sügis 2022)
Esiletöstetud Kiirvalik
Lisainfo Kõige olulisemate tegevuste kiirvalik. Failide saatmiseks valige Vastamine alt sobiv ülesanne.
Üldist
Materjalid
LisainfoMaterjalide kataloogid.
Värvilised mummud tähistavad hinnangulist kataloogide lugemise vajadust. Roheline - suurim, kollane - keskmine, punane või mummuta - väikseim
Isiklik
Lisainfo Info ainult Sulle - teised kasutajad seda ei näe
Abi
Lisainfo Võimalus küsida õppejõult abi (nagu foorum, kus saab küsida küsimusi ja kommenteerida vastuseid)
Mitmesugust
Abi / Kasutajatugi / Andmebaasi kavandamine

Avalikud küsimused ja vastused:

Küsimuste teemade nimekiri

Erki Eessaar (03.10.2022 20:15):
Kas NoSQL andmebaasisüsteemides ja uue põlvkonna SQL-andmebaasisüsteemides (NewSQL süsteemid) saab luua vaateid, hetktõmmiseid ja rutiine?
Vastus (19.08.2023 16:21): Vaadetest, hetktõmmistest ja rutiinidest saab moodustada andmebaasi avaliku liidese (virtuaalse andmete kihi), läbi mille kasutada andmebaasi. Andmebaasiserveris talletatud rutiinide kasutamisele tuuakse nii pooltargumente kui vastuargumente (ignoreerib töökiirust - vaadake esimest kommentaari). Ka vaadete puhul võib täheldada (väikest) negatiivset mõju töökiirusele, kuid samas on kasutamisel ka mitmeid eeliseid.

Kui selliste andmebaasiobjektide loomine on võimalik ka suhteliselt hiljuti turule tulnud süsteemides, siis järelikult tunnetatakse kasutajate nõudlust selle järgi.

Vaatan näitena valikut populaarsetest NoSQL ja NewSQL süsteemidest. Vaatlen vaadete, hetktõmmiste e materialiseeritud vaadete ja kasutaja-defineeritud rutiinide (protseduurid, funktsioonid) loomise võimalust. Järgnevas nimekirjas nimetan võimalusi, mida SAAB vastavas andmebaasisüsteemis kasutada.

Hinda vastust:

Keskmine hinne : Pole veel hinnanguid!