Kodulehed
[384] - Andmebaasid I (ITI0206) (kevad 2023)
Esiletöstetud Kiirvalik
Lisainfo Kõige olulisemate tegevuste kiirvalik. Failide saatmiseks valige Vastamine alt sobiv ülesanne.
Üldist
Materjalid
LisainfoMaterjalide kataloogid
Isiklik
Lisainfo Info ainult Sulle - teised kasutajad seda ei näe
Abi
Lisainfo Võimalus küsida õppejõult abi (nagu foorum, kus saab küsida küsimusi ja kommenteerida vastuseid)
Mitmesugust
Abi / Kasutajatugi / Vahendid - muu

Avalikud küsimused ja vastused:

Küsimuste teemade nimekiri

Erki Eessaar (23.02.2023 14:23):
Kust saada infot andmebaasisüsteemi PostgreSQL kasutamise kohta?
Vastus (22.01.2024 11:13): (kasutajanimi: SIS2 ja parool: SIS2) SIIN on "Andmebaasid II" kodulehel olevad slaidid, mille teises osas räägitakse programmidest psql, pgAdmin ja phpPgAdmin, mille kaudu on võimalik andmebaasisüsteemiga suhelda. Samuti tuuakse näiteid PostgreSQLis võimalike SQL lausete ja PostgreSQL kasutamiseks mõeldud programmide funktsionaalsuste kohta. psql on serveris olev käsurea põhine programm. pgAdmin on kasutaja arvutis asuv graafilist kasutajaliidest pakkuv programm ning phpPgAdmin on veebipõhine graafilist kasutajaliidest pakkuv programm.

SIIN on eelnevaga sarnast infot pakkuv materjal dokumendi kujul. PostgreSQLile on pühendatud selle esimene peatükk.

SIIN on Sharepointi keskkonnas olevad videod PostgreSQL kasutamise kohta. Osad nendest on hääletud ekraanivideod, kuid on ka pikemaid häälega videoid sh "Andmebaasid II" neljanda praktikumi lindistus, kus rääkisin PostgreSQLi kasutamisest (psql'i kaudu).

Programme, mille kaudu töötada PostgreSQL andmebaasiga (hallata andmebaasi, käivitada päringuid) on väga palju. Nende hulka kuuluvad ka universaalsed programmid nagu näiteks DBeaver ja DbSchema, mille abil saaks kasutada paljude erinevate andmebaasisüsteemide abil loodud andmebaase. SIIN on nende kasutamis kohta video.

Mis puudutab seda, mida head saab PostgreSQLis teha, siis "Andmebaasid I" õppeaine seisukohalt pakuvad esmajärjekorras huvi andmekäitluskeele laused (andmete otsimise ja muutmise laused). Nende võimaluste kohta on väga mahukas slaidikomplekt SIIN. Seal on nii PostgreSQL kui Oracle koodinäited ja keskendutakse SQLi võimalustele, mida lihtsamad ja ainult põhivõimekusi pakkuvad süsteemid nagu MS Access ei paku.

Mis puudutab erinevaid andmebaasiobjekte, mida PostgreSQLis saab luua (baastabelid, vaated, domeenid, arvujada generaatorid, rutiinid, trigerid, jne), siis SIIN on nende kohta mahukad slaidikomplektid koos suure hulga koodinäidetega. Kõigis nendes räägitakse võrdlevalt nii PostgreSQList kui Oraclest.

SIIN on ingliskeelne materjal PostgreSQL ja MS Access SQL mägimurraku erinevuste kohta. SIIN on näidete katsetamiseks mõeldud MS Access andmebaas ja SIIN on PostgreSQL kood selle andmebaasi loomiseks. PostgreSQL lauseid saaks katsetada näiteks DbFiddle keskkonnas.

Hinda vastust:

Keskmine hinne : Pole veel hinnanguid!