Kodulehed
[372] - Andmebaasid I (ITI0206, IDU0220) (kevad 2019)
Esiletöstetud Kiirvalik
Lisainfo Kõige olulisemate tegevuste kiirvalik. Failide saatmiseks valige Vastamine alt sobiv ülesanne.
Avaleht
Nagu Moodles

Valik materjalidest
   Nädala materjalid
   Minu lemmikud

Vastuste vaatamine
Hinneteleht
Seisuga: 04.10.2019 14:47
Üldist
Materjalid
LisainfoMaterjalide kataloogid.
Värvilised mummud tähistavad hinnangulist kataloogide lugemise vajadust. Roheline - suurim, kollane - keskmine, punane või mummuta - väikseim
Isiklik
Lisainfo Info ainult Sulle - teised kasutajad seda ei näe
Abi
Lisainfo Võimalus küsida õppejõult abi (nagu foorum, kus saab küsida küsimusi ja kommenteerida vastuseid)
Mitmesugust
Abi / Kasutajatugi / Andmebaasi kavandamise sisulised küsimused

Avalikud küsimused ja vastused:

Küsimuste teemade nimekiri

Erki Eessaar:
Milleks läheb vaja kontseptuaalses andmemudelis olevaid olemitüüpide ja atribuutide definitsioonide tabeleid?
Vastus: Kontseptuaalse andmemudeli (on ka Teie projektis) üheks osaks on olemitüüpide ja atribuutide definitsioonid. Seal tuleb täpselt lahti selgitada, milliste andmete vajadusele kontseptuaalne andmemudel osundab. Näiteks hotelli "ruum" - kas mõeldakse kõiki ruume (ka köök ja fuajee) või ainult ööbimiseks mõeldud numbritubasid või hoopis numbritubades sisalduvaid ruume. Näiteks kauba "tootja" - kas mõeldakse brändi (nt Apple, Olympus) või hoopis tehast, mis selle kauba kokku paneb.

Kontseptuaalne andmemudel ning olemitüüpide ja atribuutide definitsioonid osutuvad näiteks kasulikuks siis, kui on vaja hakata andmeid integreerima - erinevates andmebaasides olevatest andmetest tervikpilti kokku panema. Siis on näiteks vaja aru saada, kas "Klient" andmebaasis A ja "Klient" andmebaasis B on üks ja sama asi või mitte.

Lõpetuseks näide tänasest päevast, mis osutab infosüsteemide vahelise koostöö ja andmete integreerimise vajadusele. Justiitsminister Urmas Reinsalu hinnangul pole normaalne olukord, kus tagaotsitav võib saada endale autojuhiload kätte. "Esimene loogiline lahendus peaks e-riigis olema suuremate andmebaaside omavaheline seotus, et kui tagaotsitav isik ilmub kasvõi e-tervisesüsteemi, siis lööb punane tuluke põlema," leidis Reinsalu. (Reinsalu: korduvalt karistatud inimesi tuleks vähemal määral usaldada. ERR Uudised 10.03.2016)

Hinda vastust:

Keskmine hinne : Pole veel hinnanguid!