Kodulehed
[379] - Andmebaasid II (ITI0207) (sügis 2020)
pinned Kiirvalik Kõige olulisemate tegevuste kiirvalik
Üldist
Materjalid Materjalide kataloogid
Vaated Erinevad väljavõtted kataloogides olevatest materjalidest. Alternatiivsed juurdepääsuteed materjalidele.
Isiklik Info ainult Sulle - teised kasutajad seda ei näe
Abi Võimalus küsida õppejõult abi (nagu foorum, kus saab küsida küsimusi ja kommenteerida vastuseid)
Mitmesugust
Abi / Kasutajatugi / Õppetöö

Avalikud küsimused ja vastused:

Küsimuste teemade nimekiri

Erki Eessaar:
Kas magistrant saab seda õppeainet õppida töökohapõhist õpet kasutades?
Vastus: Põhimõtteliselt küll, kuid kõik sõltub detailidest. Vaadates õpiväljundeid oleks kõige loomulikum ja võimalikum teha just projekt oma töökoha põhjal (projekt annab umbes poole aine punktidest). Tehtav projekt peab vastama õpiväljundile "Oskab disainida tehingutöötluseks mõeldud paksu jagatud SQL-andmebaasi ja programmeerida andmebaasi kasutades serveri andmebaasisüsteemi (andmebaasisüsteemide valik esitatakse semestri alguses). Lisaks oskab luua andmebaasi kasutava rakenduse ühes enda valitud vahendis." ning toetama ka teisi õpiväljundeid (turvalisuse, transaktsioonide halduse ja töökiiruse parandamise põhimõtetega tutvumine).

Seega igasugune töökohapõhine töö kindlasti selle aine projektiks ei sobi. Kui näiteks juhite töö juures projekti, teete süsteemianalüüsi või arendate andmeaita, siis kõikide nende teemade jaoks on õppekavas eraldi õppeaine, milles saate töökohapõhist õpet kasutada. Töökohapõhine õpe ei tähenda, et see peaks toimuma igas õpitavas õppeaines täpselt 50% ulatuses. Võibolla mõnes aines on see 0% ja mõnes teises aines 100%.

Kui tahaksite teha projekti oma töökohalt, siis peaksite selle õppejõule välja pakkuma. Edasine on juba läbirääkimiste küsimus.

Küsimuste teemade nimekiri

Kõik teema "Õppetöö" küsimused

Vastatud küsimused