Kodulehed
[379] - Andmebaasid II (ITI0207) (sügis 2020)
Esiletöstetud Kiirvalik
Lisainfo Kõige olulisemate tegevuste kiirvalik. Failide saatmiseks valige Vastamine alt sobiv ülesanne.
Üldist
Materjalid
LisainfoMaterjalide kataloogid.
Värvilised mummud tähistavad hinnangulist kataloogide lugemise vajadust. Roheline - suurim, kollane - keskmine, punane või mummuta - väikseim
Isiklik
Lisainfo Info ainult Sulle - teised kasutajad seda ei näe
Abi
Lisainfo Võimalus küsida õppejõult abi (nagu foorum, kus saab küsida küsimusi ja kommenteerida vastuseid)
Mitmesugust
Kiirvalik / Avaleht

Täna on esmaspäev 20.05.2024.
Esiletöstetud
Erki Eessaar:
Lehekülg on suletud

30.08.2021 SEE LEHEKÜLG ON SULETUD! KOGU SELLEL LEHEKÜLJEL OLEV INFORMATSIOON ON MITTEAKTUAALNE! KUI OLETE SIIA REGISTREERUNUD, SIIS JUURDEPÄÄS TOIMIB ENDISELT. Aine uus kodulehekülg koos aktuaalse informatsiooniga asub https://maurus.ttu.ee/381

  Esiletöstetud Kuidas moodustub hinne? Mis roll on lisapunktidel?

  Esiletöstetud Milliseid linke läheb õppetöös igapäevaselt vaja, sh iseseisva töö projekti tegemisel?

  Esiletöstetud Kas iseseisva töö tegemisel on võimalik seda automaatselt kontrollida ja saada seega töö kohta jooksvalt tagasisidet?

  Esiletöstetud Kuidas PostgreSQLis tehtud iseseisva töö andmebaasi kiiresti iseseisvalt kontrollida?

  Esiletöstetud Kuidas valmistuda õppeaines toimuvateks testideks (vahetestid ja lõpptest)?

  Esiletöstetud Materjale on liiga palju! Kuidas tulla toime suure materjalide hulgaga?

  Esiletöstetud Millisel viisil saab esitada soove selle kohta, kuidas muuta andmebaaside õppeaine koduleht Mauruses paremini kasutatavaks ja materjalid kergemini ülesleitavaks?

  Esiletöstetud Kas Teil on pakkuda magistritöö (bakalaureusetöö) teemasid?

  Miks peavad ka rakenduste programmeerijad andmebaase hästi tundma?

  Millised on võimalikud lähenemised andmebaasirakenduste loomisele?

  Erki Eessaar:
  Eksamiaja muutus 14. jaanuaril 2021

  07.01.2021 Selleks, et saaksin osaleda oma juhendatavate bakalaureusetööde kaitsmisel, tõstsin 14. jaanuari 2021 kell 10:00 eksamiaja ümber kella 12:30-ks. Registreerimine nagu ikka ÕISis.

   Erki Eessaar:
   Eksamitest veelkord - pääs neljandale korrusele

   05.01.2021 Esimese trepikoja (välisukse kõrval) kaudu tulles on neljanda korruse uks kinni. Peaksite tulema neljandale korrusele teise trepikoja kaudu.

    Erki Eessaar:
    Eksamitest veelkord

    05.01.2021 Head uut aastat!

    Kordan üle, et eksamid on arvutiklassis. Kui tunnete ennast vähegi haiglaselt või olete haiguskahtlusega, siis ärge palun kohale tulge ja lükake eksam edasi. Kui olete 20. jaanuariks ikka veel haiguskahtlusega või haige, siis saate teha eksamit üle Interneti. Kõigil, kes kohale tulevad, palun maskid ette panna. Ärge tulge varakult kohale, et koridoris oodata - pigem jääge 5 minutit hiljaks, kui et tulete 10 minutit liiga vara.  Eksamiaegu peaks olema piisavalt, et saaksite valida aja, kus on vähe üliõpilasi. Eksamit saab teha oma arvutis või arvutiklassi arvutis.

    Lisasin veel ühe eksamiaja13. jaanuariks 2021 kell 16:45.

     Erki Eessaar:
     Iseseisva töö esitamine

     30.11.2020 Iseseisva töö esitamise tähtaeg on 18. detsember 2020 kell 23:59:59. Esitamine toimub õppekeskkonna kaudu (menüüst valik Kiirvalik=>Vastamine). Enne failide saatmist lugege palun ülesandest, mis kujul tuleb vastused saata. Tööd saab esitada ka hiljem, kuid siis kaotab hilinemise eest juba punkte (vaadake SIIT slaide 74, 94 ja 95).

     Iseseisva töö personaalset ettenäitamist (nagu oli aines "Andmebaasid I") ei toimu. Ülesande 9 lk 1-2 on kirjas, millisel juhul on vaja oma projekti andmebaasirakendust MS Teamsi kaudu ette näidata. Mingil ajal peale töö esitamist saate minult meilile minu poolt täidetud hindamismudeli faili.

     Meenutan, et hindamismudelis (kataloog Aine korraldus) on lehekülg Lisapunktid, kus on kirjas võimalused saada projekti eest rohkem punkte, tehes selleks projekti nõutust mahukamaks.

     Olen tänaseks pannud kataloogi Projekt/Töö praktikumis(samm-sammuline juhend) kõik ülesanded, mis kokku moodustavad projekti tegemise juhendi.

     Panin ka välja viimase praktikumide slaidikomplekti, millest võiks olla abi nii projektis nõutud täitmisplaani kirjelduse koostamisel (ülesanne 12), kui ka viimaseks lisapunktide testiks ja eksamiks (teema 7 kohta) ettevalmistamisel.

      Erki Eessaar:
      Eksamitest

      30.12.2020 Ülikool jätkab seniste juhiste ja põhimõtete järgi punases stsenaariumis kuni 17. jaanuarini 2021. See tähendab, et eksameid saab läbi viia kohapeal, kuid kinni tuleb pidada rangetest ohutusmeetmetest - ülikooli tulijad peavad olema terved ega tohi viibida eneseisolatsioonis. Järgida tuleb 2+2 reeglit, desinfitseerida käsi ning kanda maske.

      Seega praeguse seisuga toimuvad selles aines väljakuulutatud eksamid ülikoolis kohapeal. Palun katsuge ennast väljapakutud eksamiaegade vahel võimalikult palju hajutada, et viirusel oleks võimalikult raske levida. Kui olete haiguskahtlusega või haige, siis ärge palun eksamile tulge ja lükake eksami tegemine edasi. Kui eksamisessioon hakkab lõppema, kuid ikka ei saa eksamile tulla, siis võtke palun minuga ühendust.

      Lisasin täiendava eksamiaja 5. jaanuariks 2020 kell 16:45 (ruum ICT-402).

      Soovin kõigile head vana aasta lõppu! Olge terved!

       Erki Eessaar:
       Konsultatsioon

       20.12.2020 Kui keegi soovib (projekti või eksami jaoks) 21.12.2020-23.12.2020 konsultatsiooni (MS Teamsis), siis andke palun teada. Näiteks kui projekt on veel esitamata, siis saaks seda koos üle vaadata.

        Erki Eessaar:
        Projektide konsultatsioon

        18.12.2020 Kui keegi soovib veel projekti kohta küsida, siis olen täna (18.12.2020) kuni 17:00 MS Teamsis (link on SIIN).

         Erki Eessaar:
         Projektide konsultatsioon

         16.12.2020 Neljapäeval 17. detsembril 2020 kell 15:30-17:00 on MS Teamsis võimalik oma projekti näidata ja selle kohta küsida (nagu lisapraktikum) (LINK kohtumisele). Osa võivad võtta kõik soovijad, kuid eriti soovitaksin seda võimalust kasutada nendel, kes on semestri jooksul oma projekti väga vähe näidanud või pole üldse näidanud. Kui soovite osaleda, siis märkide oma huvi Teamsis.

          Erki Eessaar:
          Õppetöö 16ndal õppenädalal

          09.12.2020 Seoses Vabariigi Valitsuse otsusega ei toimu ülikoolis 16ndal õppenädalal (14.12.2020-18.12.2020) kontaktõpet. Vähemasti selles aines jätkub õppetöö tavapärases rütmis - lihtsalt kasutame ainult elektroonilisi kanaleid.

          Loeng toimub - seda peaks saama vaadata Echo keskkonnas otse ja ka hiljem järgi.

          Vahetest toimub väljakuulutatud aegadel. Saate seda teha kohale tulemata - üle Interneti. Avan testi tegemiseks esmaspäeval kell 16:00, teisipäeval kell 14:00, teisipäeval kell 16:00 ja reedel kell 12:00. Palun vabandust, kui avamisega mõne minuti hiljaks jään. Testi alustamiseks tuleb vajutada SIIA. Lehe keskel on alustamiseks nupp. Olen testi ajal ka Teamsis kättesaadav, et tekkinud küsimustele vastata.

          Testi tegemisel abimaterjale kasutada ei tohi - loodan Teie aususele! Kui test on läbi, siis toimuvad praktikumid edasi Teamsis. Saate küsida ja tehtud tööd näidata. Saame üheskoos kontrollpäringute tulemusi üle vaadata.

          Kui soovite testil osaleda, siis peate SIIN ennast ikkagi registreerima. Kellega on eraldi kokku lepitud saab teha järgi ka teise vahetesti. Kuna testi tegemiseks ei pea kohale tulema, siis kõik vahetestid tuleb hiljemalt 16. õppenädalal ära teha - edasi neid lükata ei saa.

           Erki Eessaar:
           Vabatahtlik vahetest 16ndal õppenädalal

           04.12.2020 Kuueteiskümnendal õppenädalal (14.12.2020-18.12.2020) on praktikumide alguses võimalik teha vabatahtlikku vahetesti loengu teemade 5-7 kohta. Ettevalmistamiseks on teemade slaidid (teema 5, teema 6 ja teema 7), loengute lindistused ja kordamisküsimused eksamiks.

           Testil osalemiseks on kohustuslik registreerida. Registreerimine toimub Mauruse kaudu: Kiirvalik => Teadmiste kontrollile registreerimine (nagu kevadel SQL kontrolltööle; kommentaari välja pole vaja midagi kirjutada).

           Test toimub elektrooniliselt, Mauruse testikeskkonnas. Küsimustele vastamiseks materjale kasutada ei või. Testis on 12 juhuslikult valitud küsimust, vastamiseks on aega 15 minutit. Küsimused on valikvastustega ning ainult üks vastuse variant on õige. Tulemuse saate teada kohe. Enda vastuseid ja nende õigsust saate vaadata SIIT, peale seda, kui reedel on nädala viimane test ära olnud (sinna ilmub siis link vastusele). Nädala jooksul saab testi teha maksimaalselt ühe korra.

           Kokkuleppel õppejõuga võib testi teha varem (15ndal õppenädalal - saatke osalemise soovi korral õppejõule eelnevalt meil).

           Meenutan, et SIIN saate selleks testiks piiramatu arv kordi harjutada. Harjutamise testide tulemusi ei võeta hindamisel mitte mingil viisil arvesse - seega võite julgelt eksida. Harjutamise testi omadused (kestus; küsimuste arv; küsimuste hulk, millest küsimused valitakse) on täpselt samad kui hinnataval testil.

            Erki Eessaar:
            Eksam

            02.12.2020 SIIN dokumendis on kirjas informatsioon eksami kohta.

            SIIN on kordamisküsimused.

            SIIN saab eksamiks harjutada.

            SIIN saab eksamiks registreeruda.

             Erki Eessaar:
             Teise vahetesti tulemused ja harjutamine kolmandaks vahetestiks

             30.11.2020 Meenutan, et SIIT saate vaadata enda teise vabatahtliku vahetesti õigesti/valesti vastatud küsimusi.

             SIIN aga saate harjutada kolmandaks vabatahtlikuks vahetestiks. Test ise toimub 16-ndal õppenädalal (14. detsember - 18. detsember 2020).

              Erki Eessaar:
              Praktikum 14ndal õppenädalal

              27.11.2020 Selleks, et töö 14nda õppenädala praktikumis kulgeks võimalikult ladusalt, palun Teil enne tundi tulekut läbi lugeda ülesande 10 üheksa esimest lehekülge.

               Erki Eessaar:
               Praktikum 13ndal õppenädalal

               17.11.2020 13nda õppenädala (23.11.2020-27.11.2020) praktikumid erinevad eelmiste ja järgnevate nädalate praktikumidest. Peale vahetesti räägin tahvli ees ja näitan asju ette (ülesande 9 põhjal) ning loodan, et teete kaasa. Jutt puudutab muidugi otseselt projekti. Sellel nädalal praktikumis aktiivsuspunkti ei saa.

               Selleks, et saaksite praktikumis kaasa töötada ning hiljem saadud infot oma projekti juures rakendada, palun Teil (kes teete projekti PostgreSQLis) oma arvutisse panna PostgreSQL ODBC draiver ja luua andmeühenduse spetsifikatsioon vastavalt SIIN toodud juhendile. Selleks, et kõik töötaks nagu vaja, valige palun kõige viimane versioon (hetkel psqlodbc_13_00_0000). Draiveri versiooni valik sõltub sellest, kas kasutate 32 või 64-bitist Office't. Kui olete installeerinud mõne varasema draiveri versiooni, siis võtke see palun maha ja pange peale nimetatud versioon.

               Kui katsetate seda ühendust väljaspool ülikooli arvutivõrku, siis tuleb eelnevalt luua eduVPN ühendus.

                Erki Eessaar:
                Hindamismudeli täiendus

                15.11.2020 Lisasin hindamismudelisse ühe lisapunktide saamise ülesande - tuleb realiseerida UPSERT operatsioon. Täpsem kirjeldus on hindamismudelis töölehel "Lisapunktid" ID=8. Soovitud operatsiooni näited on ka semestri alguses esitatud hindamissüsteemi SQL koodis kirjeldamise näidetes (PostgreSQL ja Oracle).

                 Erki Eessaar:
                 Vabatahtlik vahetest kolmeteistkümnendal õppenädalal

                 13.11.2020 Kolmeteiskümnendal õppenädalal (23.11.2020-27.10.2020) on praktikumide alguses võimalik teha vabatahtlikku vahetesti loengu teemade 3-4 kohta. Ettevalmistamiseks on teemade slaidid (teema 3 ja teema 4), loengute lindistused ja kordamisküsimused eksamiks.

                 Testil osalemiseks on kohustuslik registreerida. Registreerimine toimub Mauruse kaudu: Kiirvalik => Teadmiste kontrollile registreerimine (nagu kevadel SQL kontrolltööle; kommentaari välja pole vaja midagi kirjutada). Testi tegemiseks tuleb klassi füüsiliselt kohale tulla. Kuna pandeemia tõttu on ülikoolis kehtestatud kollane riskistsenaarium, siis ei tohi olla täidetud üle poole klassist. Seega on ühel testil osalejate arvu ülapiir (12) range. Kellel on kindel aeg, millal ta saab tulla, siis registreerige palun KOHE!

                 Testil osalemiseks peab olema kaasas isikut tõendav dokument (nagu kevadel SQL kontrolltööl ja eksamil; raamatukogu- krediit- jms kaardid ei sobi ja nendega testi teha ei saa; autojuhiluba sobib).

                 Test toimub elektrooniliselt, Mauruse testikeskkonnas. Kasutada võib arvutiklassi arvutit või oma arvutit. Soovitan arvutiklassi arvutit, sest mõnikord juhtub, et WiFi ühendus katkeb just salvestamise hetkel ja siis jäävad vastused salvestamata. Küsimustele vastamiseks materjale kasutada ei või. Testis on 12 juhuslikult valitud küsimust, vastamiseks on aega 15 minutit. Küsimused on valikvastustega ning ainult üks vastuse variant on õige. Tulemuse saate teada kohe. Enda vastuseid ja nende õigsust saate vaadata SIIT, peale seda, kui reedel on nädala viimane test ära olnud (sinna ilmub siis link vastusele). Nädala jooksul saab testi teha maksimaalselt ühe korra. Kui Te ei soovi testi teha, siis peate tundi tulema 20 minutit peale algust.

                 Kokkuleppel õppejõuga võib testi teha varem. Kui olete väljapakutud aegadel haiguskahtlusega või haige, siis hoidke enda ja teiste tervist ja ärge testi tegema tulge. Registreerige enda puudumine Kiirvalik => Teadmiste kontrollile registreerimine (seal on selleks otstarbeks eraldi teadmiste kontrolli aeg) - siis saate peale tervenemist testi järgi teha. Testi saab järgi teha ainult tervislikest põhjustest tulenevalt ja ainult siis, kui oma puudumisest koheselt teada annate.

                 Meenutan, et SIIN saate selleks testiks piiramatu arv kordi harjutada. Harjutamise testide tulemusi ei võeta hindamisel mitte mingil viisil arvesse - seega võite julgelt eksida. Harjutamise testi omadused (kestus; küsimuste arv; küsimuste hulk, millest küsimused valitakse) on täpselt samad kui hinnataval testil.

                  Erki Eessaar:
                  Tehnikaülikool võtab kasutusele „kollase“ riskistsenaariumi, loenguruumidele rakendub kuni 50% täituvuse nõue

                  09.11.2020 Tehnikaülikooli rektoraat otsustas täna Covid-19 leviku tõtta üle minna nn kollasele riskistsenaariumile. See tähendab, et loengu/praktikumi ruumide täituvus ei tohi olla üle 50%.

                  Ma arvan, et hetkel pole selle aine töökorralduses vaja muudatusi teha. Loengu auditoorium on väga suur. Samuti saab vaadata loengut otse ja ka järgi. Praktikumi ruumis tähendaks 50% täituvus kuni 12 üliõpilast. Tavapärastes praktikumides käijate arv jääb alla selle piiri. Seega ma arvan, et eraldi registreerimist selle kohta, et kes ja mis ajal võib praktikumides käia ei ole vaja.

                  Kes kohale ei saa tulla (näiteks on haige või haiguskahtlusega või mõni muu põhjus), siis kasutage võimalust osaleda praktikumis MS Teams'i vahendusel! Esmaspäeviti kell 16:00 ja teisipäeviti kell 16:00 on viimasel ajal olnud väga vähe kohal käijaid - katsuge võimalusel hajuda erinevatele aegadele.

                   Erki Eessaar:
                   Projekti tegemise juhend

                   07.11.2020 SIIN kataloogis on nüüd väljas kõik praktikumide ülesanded, mis kokku moodustavad iseseisva töö projekti tegemise samm-sammulise juhendi.

                    Erki Eessaar:
                    Tagasiside küsitluse tulemused

                    01.11.2020 SIIN on 26. oktoobrist 2020 kuni 31. oktroobrini 2020 toimunud tagasiside küsitluse tulemuste kokkuvõte. Tagasiside küsitlus on endiselt aktiivne ja sinna saab oma mõtteid kirja panna.

                     Erki Eessaar:
                     Esimese vahetesti tulemused ja harjutamine teiseks vahetestiks

                     26.10.2020 Meenutan, et SIIT saate vaadata enda esimese vabatahtliku vahetesti õigesti/valesti vastatud küsimusi.

                     SIIN aga saate harjutada teiseks vabatahtlikuks vahetestiks. Test ise toimub 13-ndal õppenädalal (23. november - 27. november 2020).

                      Erki Eessaar:
                      Tagasiside küsitlus

                      26.10.2020 Sellel aastal toimub "Mudaste kaartide" anonüümne tagasiside küsitlus aine kohta kasutades elektroonilisi vahendeid. Tagasiside on oodatud ja õppejõule kasulik. Olen sealt saanud mitmeid õppetöö parema korraldamise ideid, mida juba jooksval semestril või vähemalt järgmistel semestritel rakendada.

                      Tagasisidele andmiseks vajutage palun SIIA lingile.

                      Koostan tagasiside alusel ka ülevaate, mis ilmub kursuse kodulehele kataloogi Aine korraldus. Arvestan ülevaates tagasisidega, mis on antud hiljemalt laupäeval 31. oktoobril 2020 kell 23:59. Tagasiside andmise võimalus jääb avatuks ka peale selle tähtaja möödumist.

                      Tänan juba ette vastuste ning vastamisele pühendatud aja eest!

                       Erki Eessaar:
                       Vahetestide õiged/valed vastused

                       23.10.2020 Peale seda, kui on olnud ära nädala viimane vahetest (8., 13., 16. nädalal - reedeti, umbes 12:30) saate SIIN vaadata, millistele küsimustele vastasite õigesti ja millistele valesti.

                        Erki Eessaar:
                        Testidest

                        19.10.2020 Kõik testid "Andmebaasid II" õppeaines (nii vahetestid kui ka lõpptest) on materjalide kasutamiseta.

                         Erki Eessaar:
                         Vabatahtlik vahetest kaheksandal õppenädalal

                         09.10.2020 Kaheksandal õppenädalal (19.10.2020-23.10.2020) on praktikumide alguses võimalik teha vabatahtlikku vahetesti loengu teemade 1-2 kohta. Ettevalmistamiseks on teemade slaidid (teema 1 ja teema 2), loengute lindistused ja kordamisküsimused eksamiks.

                         Testil osalemiseks on kohustuslik registreerida. Registreerimine toimub Mauruse kaudu: Kiirvalik => Teadmiste kontrollile registreerimine (nagu kevadel SQL kontrolltööle; kommentaari välja pole vaja midagi kirjutada). Testi tegemiseks tuleb klassi füüsiliselt kohale tulla. Pandeemia olukorras ei tohi klass olla liiga täis ja seega on osalejate arvu ülapiir range.

                         Testil osalemiseks peab olema kaasas isikut tõendav dokument (nagu kevadel SQL kontrolltööl ja eksamil; raamatukogu- krediit- jms kaardid ei sobi ja nendega testi teha ei saa; autojuhiluba sobib).

                         Test toimub elektrooniliselt, Mauruse testikeskkonnas. Kasutada võib arvutiklassi arvutit või oma arvutit. Soovitan arvutiklassi arvutit, sest mõnikord juhtub, et WiFi ühendus katkeb just salvestamise hetkel ja siis jäävad vastused salvestamata. Küsimustele vastamiseks materjale kasutada ei või. Testis on 12 juhuslikult valitud küsimust, vastamiseks on aega 15 minutit. Küsimused on valikvastustega ning ainult üks vastuse variant on õige. Tulemuse saate teada kohe. Enda vastuseid ja nende õigsust saate vaadata SIIT, peale seda, kui reedel on nädala viimane test ära olnud (sinna ilmub siis link vastusele). Nädala jooksul saab testi teha maksimaalselt ühe korra. Kui Te ei soovi testi teha, siis peate tundi tulema 20 minutit peale algust.

                         Kokkuleppel õppejõuga võib testi teha varem. Kui olete väljapakutud aegadel haiguskahtlusega või haige, siis hoidke enda ja teiste tervist ja ärge testi tegema tulge. Registreerige enda puudumine Kiirvalik => Teadmiste kontrollile registreerimine (seal on selleks otstarbeks eraldi teadmiste kontrolli aeg) - siis saate peale tervenemist testi järgi teha. Testi saab järgi teha ainult tervislikest põhjustest tulenevalt ja ainult siis, kui oma puudumisest koheselt teada annate.

                         Meenutan, et SIIN saate selleks testiks piiramatu arv kordi harjutada. Harjutamise testide tulemusi ei võeta hindamisel mitte mingil viisil arvesse - seega võite julgelt eksida. Harjutamise testi omadused (kestus; küsimuste arv; küsimuste hulk, millest küsimused valitakse) on täpselt samad kui hinnataval testil.

                          Erki Eessaar:
                          Jooksvad tulemused

                          02.10.2020 Kataloogis Tulemused on jooksvate tulemuste aruanne. Uuendan seda iga nädala lõpus. Kui olen seal teinud vigu, siis andke palun teada.

                           Erki Eessaar:
                           PostgreSQL 13

                           25.09.2020 24. septembril 2020 tuli välja PostgreSQL 13. See PostgreSQL versioon on nüüd ka apex.ttu.ee serveris. Kui kellelgi esineb uue tarkvara versiooni kasutamisel tehnilisi probleeme, siis palun teavitage mind.

                            Erki Eessaar:
                            Töö praktikumides alates viiendast õppenädalast

                            24.09.2020 Alates viiendast õppenädalast algab praktikumides töö projektiga, võttes aluseks ülesanded (alates ülesandest 2), mille SIIA järk-järgult välja panen (kokku on ülesandeid 12).

                            Kindlasti peab kaasatöötamiseks olema käepärast sisendprojekt. Töö hakkab käima CASE vahendi failiga, kuid ka dokumendis ja prototüübis on olulist sisendinfot. Kui Teil ei ole veel Enterprise Architecti (12) siis installeerige see palun. Kui EA on olemas, kuid litsents on aegunud, siis laenutage see uuesti (väljaspool ülikooli võrku - sulege EA, looge eduVPN ühendus, käivitage administraatori õigustes bat fail, avage EA). Palun leppige rühma siseselt kokku, kus ja kuidas hakkate faile jagama. Kõigil tasuks projekti meeldetuletuseks sirvida. Need, kes valisid sisendprojekti kodulehelt, peaksid kiirema stardi huvides kindlasti sellega eelnevalt tutvuma.

                            Olen terve praktikumi Teie käsutuses - vastan küsimustele, annan nõu, vaatan tehtud tööd. Aktiivsuspunkti saamiseks peab olema mingil viisil tõendatud, et terve tunni töötasite. Kui olete klassis füüsiliselt kohal või töötate üle MS Teamsi kaasa tunnis füüsiliselt kohalolevate rühmakaaslastega, siis saan Teid jälgida ja otsustada, kas on piisavalt alust punkti saamiseks.

                            Kui tegijate rühm osaleb ainult virtuaalselt üle MS Teamsi, siis tuleb tunni lõpuks (oma arvuti ekraani jagades) ette näidata tehtud töö ning peab olema tehtud nädalaks välja pandud ülesanne (Kiirvalik=>Nädala materjalid; ülesandeid 2 ja 3 võib kokku teha kolm nädalat) või tehtud tööd sellest ette. Kui progress on olemas, siis punkti saavad need projekti osalised, kes on MS Teamsis kohal.

                            Üle MS Teamsi osalejatel peab olema veebikaamera sisselülitatud!

                             Erki Eessaar:
                             Loengu ruumi ühekordne muudatus

                             14.09.2020 Tuletan meelde (see on ka tunniplaanis kirjas), et 14.09.2020 toimub loeng ruumis U05-103.

                              Erki Eessaar:
                              Raamat otsib head kodu

                              11.09.2020 Kirjutasin kunagi raamatu "Andmebaaside projekteerimine" (rohelised kaaned), mis käsitleb põhiliselt "Andmebaasid I" teemasid (teemad, mille tundmine on käesoleva kursuse vaikimisi eelduseks). Kuna see on projekteerimise põhimõtetest, mitte konkreetsest tarkvarast, siis pole see oma aktuaalsust kaotanud.

                              Seoses ülikooli raamatupoe sulgemisega jäi osa eksemplare müümata ja selle asemel, et need utiliseerimisele saata, saan need tasuta laiali jagada. Kui keegi on sellise füüsilise raamatu eksemplari saamisest huvitatud, siis registreeruge palun SIIN. Valida on nelja kättesaamise aja vahel, mis on kolmandal õppenädalal minu praktikumide ajal. Registreeruge palun ajale, millal soovite raamatu kätte saada.

                              Registreerimisel võib kommentaari välja tühjaks jätta.

                              Kui keegi soovib raamatut hiljem, siis saatke mulle palun kiri ja lepime kokku aja, millal saan selle üle anda.

                               Erki Eessaar:
                               Praktikumid 8. septembril 2020

                               08.09.2020 Täna hommikul riknes ICT-maja pealüliti, mille tõttu kogu majas pole elektrit. Kuna elektrivarustus pole kella 13:30-se seisuga taastunud, siis tänased praktikumid toimuvad MS Teams vahendusel.

                               Link praktikumile, mis algab kell 14:00.

                               Link praktikumile, mis algab kell 16:00.

                               Lootsin, et elekter tuleb päeva peale tagasi ja seetõttu viivitasin teate saatmisega. Palun vabandust kõigilt, kellele see võib ebamugavusi tekitada!