Kodulehed
[379] - Andmebaasid II (ITI0207) (sügis 2020)
pinned Kiirvalik Kõige olulisemate tegevuste kiirvalik
Üldist
Materjalid Materjalide kataloogid
Vaated Erinevad väljavõtted kataloogides olevatest materjalidest. Alternatiivsed juurdepääsuteed materjalidele.
Isiklik Info ainult Sulle - teised kasutajad seda ei näe
Abi Võimalus küsida õppejõult abi (nagu foorum, kus saab küsida küsimusi ja kommenteerida vastuseid)
Mitmesugust
Abi / Kasutajatugi / Iseseisva töö projekt

Avalikud küsimused ja vastused:

Küsimuste teemade nimekiri

Erki Eessaar:
Kas ma võin "Andmebaasid II" projektis realiseerida teise töökoha kui "Andmebaasid I" projektis?
Vastus: Jah võite, kuid see ei ole mingil juhul kohustuslik. Ka "Andmebaasid II" kehtib reegel, et realiseeritaval töökohal peab toimuma nii andmete lugemist kui ka andmete muutmist.

Kui tegite "Andmebaasid I" projekti töövihiku järgi ning realiseerisite juhataja töökoha, siis loomulikult võite soovi korral realiseerida (funktsionaalsuselt mahukama) X halduri töökoha, kuid mahuliselt on piisav ka juhataja töökoht. NB! Sellel lehel välja pakutud "Andmebaasid I" projektid on samuti töövihiku järgi tehtud.

Aine projekt on sisuliselt migreerimise projekt koos koodi puhastamisega. Töö käigus on vaja süsteem viia üle ühelt platvormilt teisele. On loogiline, et rakenduses realiseeritav töökoht jääb samaks.

Realiseeritav töökoht võib seada piiranguid rakenduse tegemiseks kasutatavale vahendile. Üldpõhimõte on, et "Andmebaasid II" aines realiseeritav arhitektuuriline lahendus (kahekihilne klient-server süsteem, kus rakendus on kasutaja arvutis vs n kihiline (n>2) veebipõhine süsteem) peab sobima ka pärisellu. Süsteemi sisemiste pädevusalade puhul sobib nii kasutaja arvutis olev rakendus kui veebirakendus. Välised pädevusalad (kõikvõimalikud kliendid ja partnerid) vajavad veebirakendust.

Küsimuste teemade nimekiri

Kõik teema "Iseseisva töö projekt" küsimused

Vastatud küsimused