Vastus: Kordamisküsimused ja testideks õppimise materjalid leiab kataloogist
Teooria. Kordamisküsimuste dokumendi alguses on ka kirjas küsimuste valiku põhimõtted iga testi jaoks.
Testide tegemine toimub veebipõhise keskkonna kaudu, kuhu Teie konto luuakse automaatselt peale seda, kui olete Mauruses õppeaine kodulehel registreerinud.
NB! Süsteemis on olemas testideks harjutamise funktsionaalsus.
Harjutamiseks minge lehele https://maurus.ttu.ee/testimine/valik_harjuta.php. Õppeaines toimud kolm vabatahtliku vahetesti auditoorse õppetöö perioodil ning kohustuslik lõpptest (eksam) eksamisessiooni ajal. Kõikide nende jaoks saab selles keskkonnas harjutada. Millal on mingi test harjutamiseks avatud on kirjas õppeaine kodulehe ajakavas ning perioodi algusest teavitatakse ka eraldi meili teel.
Järgnevalt loetlen harjutuskeskkonna mõned olulised põhimõtted.
- Sisselogimiseks on Mauruse kasutajanimi ja parool.
- Harjutamiseks võib olla avatud rohkem kui üks test - pöörake tähelepanu, mida valite.
- Testi omadused (vastamiseks ettenähtud aeg; küsimuste arv; küsimuste hulk, millest testiküsimused valitakse; küsimuste valiku põhimõtted) on samasugused nagu vastaval hinnataval testil.
- Iga testi tegemisel genereerib süsteem uue küsimustiku.
- Tehtavate testide arv ei ole piiratud.
- Süsteemi kuritarvitamisel, et selle abil küsimusi välja pumbata (skripti kasutamine vastamiseks; küsimustiku korduv genereerimine ilma vastamiseta), blokeeritakse vastaja juurdepääs sellele testile ilma eelhoiatuseta ning jäädavalt.
- Iga valitava testi juures on näha ajahetk, milleni on test harjutamiseks valitud.
- Tulemused salvestatakse ja õppejõud näeb tulemusi.
- Salvestamise järel näeb vastaja õigete vastuste arvu, hinnangut vastustele ja iga küsimuse korral ka seda, kas küsimusele vastati õigesti või valesti.
- Iga testi puhul on määratud, kui mitmel korral päevas näeb vastaja, juhul kui ta vastas küsimusele valesti (kuid ei jätnud vastamata), ka õiget vastust. Teste võib muidugi päevas teha rohkem kui on kordi, millal näeb õigeid vastuseid.
- Õigeid/valesid vastuseid näeb ainult salvestamise järel, kuid mitte hiljem. Harjutamise testide tulemusi näeb hiljem ka siit.
- Tulemusi ei võeta õppeaine hindamisel MITTE MINGIL VIISIL arvesse (st võite julgelt harjutada ja ka eksida).