Kodulehed
[382] - Andmebaasid I (ITI0206) (kevad 2022)
Esiletöstetud Kiirvalik
Lisainfo Kõige olulisemate tegevuste kiirvalik. Failide saatmiseks valige Vastamine alt sobiv ülesanne.
Üldist
Materjalid
LisainfoMaterjalide kataloogid
Isiklik
Lisainfo Info ainult Sulle - teised kasutajad seda ei näe
Abi
Lisainfo Võimalus küsida õppejõult abi (nagu foorum, kus saab küsida küsimusi ja kommenteerida vastuseid)
Mitmesugust
Abi / Kasutajatugi / Vahendid - muu

Avalikud küsimused ja vastused:

Küsimuste teemade nimekiri

Eerik Sven Puudist:
Millist töövahendit saaks kasutada PostgreSQL andmebaasi tabelitest graafilise kujutise (kas HTML, pildifail või midagi taolist) loomiseks? Tööriist võiks olla vabavaraline, joosta Linuxi masinal ning ideaalis olla kasutatav käsurealt (et saaks kasutada ka skriptide sees).
Vastus: Kui Teil on andmete modelleerimise CASE vahend, siis see võib toetada pöördprojekteerimist (reverse engineering) olemasolevast andmebaasist.

Leidub ka eraldi andmebaaside haldusvahendeid, mis sellist funktsionaalsust pakuvad. Tõstan esile:

Mõlema puhul on probleemiks, et visualiseerimise tulemuses ei näidata UNIQUE kitsendusi, CHECK kitsendusi, indekseid, kitsenduste ja indeksite nimesid.

DBVisualizeris ei näe lisaks ka NOT NULL kitsendusi. Samuti ei saa seal teha eraldi diagramme andmebaaside erinevate alamosade kohta.

DBeaveris on eraldi diagrammide loomine võimalik (Project => ER Diagrams). Looge kõigepealt tühi diagramm ja lohistage (drag and drop) seejärel sinna valik tabelitest. Täpselt nagu kontseptuaalse andmemudeli puhul võiks iga registri kohta luua eraldi diagrammid.

DBeaveris on võimalik peita diagrammil osade, kuid mitte kõikide tabelite veerud. Selleks tuleb valida tabelit esitav kast ja parempoolse hiireklahvi alt avanevast menüüst valida Show Attributes => Selected Entity => None. Nii saate registri kohta käival diagrammil peita registrisse mittekuuluvate tabelite seosed, näidates samas registrisse kuuluvate tabelite seoseid teiste registrite tabelitega.

Hinda vastust:

Keskmine hinne : Pole veel hinnanguid!