Kodulehed
[382] - Andmebaasid I (ITI0206) (kevad 2022)
Esiletöstetud Kiirvalik
Lisainfo Kõige olulisemate tegevuste kiirvalik. Failide saatmiseks valige Vastamine alt sobiv ülesanne.
Üldist
Materjalid
LisainfoMaterjalide kataloogid
Isiklik
Lisainfo Info ainult Sulle - teised kasutajad seda ei näe
Abi
Lisainfo Võimalus küsida õppejõult abi (nagu foorum, kus saab küsida küsimusi ja kommenteerida vastuseid)
Mitmesugust
Abi / Kasutajatugi / Andmebaasi kavandamise sisulised küsimused

Avalikud küsimused ja vastused:

Küsimuste teemade nimekiri

Anonüümne:
Töövihiku projekti muutes tekkis küsimus, kui suurt rõhku tuleks panna ainsuse/mitmuse kasutamisele X-i asendamisel? Nt. allsüsteemide juures on isikute, töötajate jne allsüsteemid, loogiliselt võttes tuleks seal asendada X mitmuse vormiga, aga kas see oleks korrektne? Läbivalt on kasutusel muidugi (meie projekti puhul) kaup kui ainsuse vorm, kuid mõned kohad tekitavad segadust, kas panna mitmusesse või ainsusesse. Kuidas sellises olukorras tegutseda?
Vastus: Öeldakse, et arvutiteaduses on kaks keerulist asja ja nendest üks on nimede andmine. X ainsuse ja mitmuse vormi valikul on oluline järjekindlus – sama tüüpi elemente (nt allsüsteemid, kasutusjuhud, olemitüübid, tabelid) tuleb nimetada ühes stiilis.

Minu soovitus on kasutada funktsionaalsete allsüsteemide ja registrite nimetamisel mitmuse vormi (nt kaupade funktsionaalne allsüsteem ja kaupade register) ning olemitüüpide ja tabelite nimetamisel ainsuse vormi (nt Kaup). Kasutusjuhtude korral, kui protsess tegeleb korraga ühe eksemplariga (nt ühe kauba lõpetamine), siis kasutage ainsuse vormi (nt kasutusjuht Lõpeta kaup). Kui protsess tegeleb korraga mitme eksemplariga, siis kasutage mitmuse vormi (nt kasutusjuht Vaata kõiki kaupu).

Hinda vastust:

Keskmine hinne : Pole veel hinnanguid!