Kodulehed
[382] - Andmebaasid I (ITI0206) (kevad 2022)
Esiletöstetud Kiirvalik
Lisainfo Kõige olulisemate tegevuste kiirvalik. Failide saatmiseks valige Vastamine alt sobiv ülesanne.
Üldist
Materjalid
LisainfoMaterjalide kataloogid
Isiklik
Lisainfo Info ainult Sulle - teised kasutajad seda ei näe
Abi
Lisainfo Võimalus küsida õppejõult abi (nagu foorum, kus saab küsida küsimusi ja kommenteerida vastuseid)
Mitmesugust
Abi / Kasutajatugi / Korraldus - iseseisev töö

Avalikud küsimused ja vastused:

Küsimuste teemade nimekiri

Anonüümne (01.07.2022 14:24):
Projekti juhend on liiga pikk. Mida teha?
Vastus: Tagasisides kirjutati: "Küll aga leian, et andmebaasi projektiga seotud materjalid (nt "Projekti juhend" või "Kommentaarid iseseisvate tööde kohta" ja projekti töövihik) laskusid liigsõnalisusesse ja liigsesse detailsusesse, mis raskendab konkreetse info saamist. Täpseid näiteid selle kohta on keeruline tuua, kuna tegemist on pigem teksti kui terviku probleem, aga parema arusaamise nimel, toon arbitraarselt välja ühe lõigu failist "Projekti juhend" (lk 7):  "Kui seisate kunagi ülesande ees automatiseerida tööd ja võtta selleks kasutusele (uus) tarkvara  /---/  Väidan, et enamike selle aine teemade jaoks on selline tarkvara olemas, seega päriselus sellise uue tarkvara tegemiseks peab olema väga hea põhjus (innovatsioon)."  Saan aru, et see lõik (koos eelneva ja järgneva tekstiga) selgitab projekti tegemise tagamaid, aga küsimus on selles, kas taoline essee-laadne kõrvalepõige on õigustatud niigi mahukas dokumendis (33 lehekülge), mis peaks justkui olema praktilise töö juhend."


Minu mõtted.
  1. Kõige lihtsam projekti juhend on vaadata näiteprojekti ja teha midagi samasugust. Ei pea ennast muude juhendite lugemisega vaevama.
  2. PDF failis on pealkirjade struktuur. Neid saab vaadata ka veebilehitsejas ja need võimaldavad dokumendis navigeerida. Viidatud lõik on sissejuhatavas osas samas kui projekti tegemise samm-sammuline juhend on peatükis 6.
  3. Juba õige pea peate tegema lõputöö. Võite seal esitada huvitava ja ägeda programmi või infosüsteemi, kuid kui Teie lõputöö dokumenti põhiosa moodustavad lakoonilised mudelid, programmi lähtekood, või kasutusjuhend ilma täiendavate selgitusteta, siis ei tasu oodata suurepärast, ega isegi mitte väga head hinnet. Lõputöös (igasuguses töös) tuleb aru saada ja osata teistele selgitada, mida teed, miks teed ning miks teed just nii ja mitte teisiti. Õppijana peaks olema eesmärk saada aru, milleks mingeid tegevusi tehakse ja mis olukorras neid sobib või ei sobi teha.

Hinda vastust:

Keskmine hinne : 5.0