Kodulehed
[346] - Andmebaaside lisamaterjalid
Esiletöstetud Kiirvalik
Lisainfo Kõige olulisemate tegevuste kiirvalik. Failide saatmiseks valige Vastamine alt sobiv ülesanne.
Avaleht

Valik materjalidest
   Minu lemmikud
Üldist
Materjalid
LisainfoMaterjalide kataloogid
Isiklik
Lisainfo Info ainult Sulle - teised kasutajad seda ei näe
Abi
Lisainfo Võimalus küsida õppejõult abi (nagu foorum, kus saab küsida küsimusi ja kommenteerida vastuseid)
Mitmesugust
Abi / Kasutajatugi / "Andmebaasid" mikrokraad

Avalikud küsimused ja vastused:

Küsimuste teemade nimekiri

Anonüümne (24.01.2024 12:44):
Kas Teil on natukene taustainfot mikrokraadi "Andmebaasid" kohta? Kuidas on korraldatud õppetöö, kui palju saab osaleda üle Interneti jms?
Vastus (09.06.2024 10:47): Mikrokraad "Andmebaasid" alustas 2024. aasta kevadel. Vastuvõtt sellele kavale toimub jaanuaris.

Mikrokraadikavade puhul on eeldus, et õppijal on võimalus ülikooli tavatunniplaani järgi osaleda. Küll aga saab seda vähemalt selle kava puhul teha osaliselt üle Interneti. Kui Te praktikumides kasvõi üle Interneti osaleda ei saa, siis ei tasu seda kava võtta, sest enamik kasust (praktika, harjutamise, tagasiside võimalused) jääb saamata.

Mis puudutab õppeaineid "Andmebaasid I"/"Andmebaasid II", siis:
 • loenguid saab vaadata Internetist otse, neid lindistatakse ja saab seega vaadata ka järgi,
 • praktikumides saab enamasti soovi korral osaleda ka Teamsi vahendusel,
  • "Andmebaasid I" on ainukene kohustus füüsiliseks klassi kohale tulekuks lõpptesti tegemiseks.
   • "Andmebaasid I" on praktikumid "pööratud klassiruumi" meetodil e enne tunde võiks tutvuda materjalidega (sh vaadata videoid) ning praktikumides toimub lisapunkte andvate ülesannete lahendamine.
  • "Andmebaasid II" on kohustus füüsiliseks kohale tulemiseks lõpptesti tegemiseks ning samuti on semestris kolm eksamile lisapunkte andvat vabatahtlikku vahetesti, milleks peaks ka klassi praktikumi kohale tulema.
2023. aasta sügissemestri näitel õppeaine "Äriinfosüsteemid" loenguid enamasti ei lindistanud. Praktikumides oli füüsilisi kohtumisi kord kuus (st ülejäänud aegadel olid kohtumised Teamsis), kuid tegelikult sai osaleda ka Teamsi vahendusel (füüsiliselt kohalolijatel oli töö ülevaatamisel eelisjärjekord).

Kui tahaksite uurida, mida "Andmebaasid I"/"Andmebaasid II" endast kujutavad, siis saaksite vaadata neid materjale.

"Andmebaasid I"
 • 2024. aasta kevade loengute lindistused (kursuse korraldusest räägiti esimeses loengus):
 • 2024. aasta kevade koduleht, kuhu pääseb sisse külaliskontoga  (suur- ja väiketähed on olulised) kasutajanimi: SIS2 ja parool: SIS2
 • Õppeaines saab SQL lausete harjutamiseks kasutada veebikeskkonda, mis on veidi sarnane nt LeetCode keskkonnale, kuid pakub suuremat hulka ja eestikeelseid ülesandeid ning annab põhjalikumat tagasisidet.
  • SIIT saab lugeda selle kohta tehtud lõputööd. See vahend võimaldab harjutada kasutades PostgreSQL SQL dialekti e mägimurrakut ja pakub ülesandeid, mille lahendamiseks tuleb kirjutada SELECT, INSERT, UPDATE, DELETE, MERGE, CREATE TABLE, ALTER TABLE ja DROP TABLE lauseid. Tarkvara kontrollib esitatud lauset ja annab automaatselt tagasisidet.
  • Keskkonnale endale ligipääsuks peab olema:
   • ülikooli Uni-ID ja
   • registreering õppeaine kodulehele. 
"Andmebaasid II"

Mis puudutab tunniplaani, siis see on kättesaadav siit:

https://tunniplaan.taltech.ee

Õppeainetel "Andmebaasid I" ja "Andmebaasid II" on nädalas loenguaeg ja terve ports erinevaid praktikumi aegu erinevatele  õpperühmadele (seega nädalas üks loeng ja üks praktikum). Mikrokraadi kaval õppijatele ja laiemalt Avatud Ülikooli kaudu õppijatele pole eraldi praktikumi aega ette nähtud - seega peaksid nad ühinema neile sobiva praktikumiga. Sisu poolest toimuvad kõigis praktikumides ühesugused tegevused, st selles osas vahet pole. Oht muidugi on, et mõnda praktikumi tuleb korraga liiga palju inimesi, teise väga vähe - kuid seda ei saa ette ennustada. Siiamaani on need asjad semestri edenedes ise paika loksunud.

Hinda vastust:

Keskmine hinne : 5.0