Kodulehed
[379] - Andmebaasid II (ITI0207) (sügis 2020)
Esiletöstetud Kiirvalik
Lisainfo Kõige olulisemate tegevuste kiirvalik. Failide saatmiseks valige Vastamine alt sobiv ülesanne.
Üldist
Materjalid
LisainfoMaterjalide kataloogid.
Värvilised mummud tähistavad hinnangulist kataloogide lugemise vajadust. Roheline - suurim, kollane - keskmine, punane või mummuta - väikseim
Isiklik
Lisainfo Info ainult Sulle - teised kasutajad seda ei näe
Abi
Lisainfo Võimalus küsida õppejõult abi (nagu foorum, kus saab küsida küsimusi ja kommenteerida vastuseid)
Mitmesugust
Abi / Kasutajatugi / Õppetöö

Avalikud küsimused ja vastused:

Küsimuste teemade nimekiri

Erki Eessaar:
Kas magistriõppe üliõpilane, kes on bakalaureuseõppes sooritanud (saanud positiivse hinde) õppeaine "Andmebaasid II" (IDU0230), võib magistriõppes deklareerida eriõppe/põhiõppe moodulisse valikaine "Andmebaasid II" (ITI0207)?
Vastus: Tegemist on sisuliselt sama ainega, kuid muidugi on koos tehnoloogiate arenguga ka selle sisu vahepealse aja jooksul mingil määral värskenenud.

IAPM (Informaatika) õppekava juht on seisukohal, et IAPM üliõpilased, kes on seda õppeainet juba varem teise koodiga sooritanud, peavad üldiselt valima mõne teise õppeaine. Erandiks on, kui üliõpilane sooritas IDU0230 hindele 1. Siis võib ta ITI0207 teadmiste värskendamiseks ning hinde parandamiseks deklareerida. Kogu õppeaine tuleb täies mahus uuesti teha, st, et muuhulgas tuleb teha uuesti projekt (nagu mäletate, siis põhiosa ainest).

IABM (Äriinfotehnoloogia) õppekava juht on seisukohal, et aine uuesti deklareerimine pole keelatud, aga VÕTAga seda teha ei saa. Sellise deklareerimise põhjus on soov teadmisi ning oskuseid kinnistada ja selleks tuleb kogu aine uuesti teha. Seda tuleb teha täies mahus, st, et muuhulgas tuleb teha uuesti projekt (nagu mäletate, siis põhiosa ainest).

Projekti tegemiseks valmistan (eeskätt magistriõppe üliõpilastele) ette mõned "Andmebaasid I" projektid, mille hulgast peavad nad valima projekti, millega õppeaines "Andmebaasid II" jätkata. Lisan omalt poolt, et kordamine on õppimise jaoks väga tähtis ning kindlasti leiab uuel kuulamisel midagi uut ja huvitavat, seda enam, et tehnoloogiad on pidevas muutumises.

Lähtun deklaratsioonide aktsepteerimisel nendest seisukohtadest.

Hinda vastust:

Keskmine hinne : Pole veel hinnanguid!