Kodulehed
[379] - Andmebaasid II (ITI0207) (sügis 2020)
Esiletöstetud Kiirvalik
Lisainfo Kõige olulisemate tegevuste kiirvalik. Failide saatmiseks valige Vastamine alt sobiv ülesanne.
Üldist
Materjalid
LisainfoMaterjalide kataloogid.
Värvilised mummud tähistavad hinnangulist kataloogide lugemise vajadust. Roheline - suurim, kollane - keskmine, punane või mummuta - väikseim
Isiklik
Lisainfo Info ainult Sulle - teised kasutajad seda ei näe
Abi
Lisainfo Võimalus küsida õppejõult abi (nagu foorum, kus saab küsida küsimusi ja kommenteerida vastuseid)
Mitmesugust
Abi / Kasutajatugi / CASE vahendid

Avalikud küsimused ja vastused:

Küsimuste teemade nimekiri

Erki Eessaar:
Mul on arvutiks Mac / minu arvutil on Linux operatsioonisüsteem. Kuidas saan kasutada Enterprise Architect (EA) CASE vahendit?
Vastus: Ülikooli pakutav Enterprise Architect (EA) 12 on mõeldud Windowsile. EA14 näitel näen, et seda saab installeerida ka Maci, kuid see nõuab üsna palju lisatööd. Litsentsi taotlemine (bat failiga) on mõeldud just EA12 jaoks, st seda ei saa kasutada näiteks EA kodulehelt allalaaditud kõige viimasele EA versioonile litsentsi taotlemiseks.

Maci/Linuxi kasutajad saaksid enda arvutis EA tööle nii, et panevad seal paralleelselt tööle Windowsi (Internetist leiab juhiseid; panin siia stiilinäiteks ühe juhise Maci ja ühe Linuxi kohta). Windowsi saate Azure Dev Tools for Teaching keskkonnast. Kuidas sellele keskkonnale juurdepääs saada on kirjas "Andmebaasid I" õppeaine kodulehe dokumendis Kuidas saada enda arvutisse MS Access (2019)?

Alternatiivid on järgmised.

  • Kasutada kaugkasutuse korras arvutiklassi arvutit. Juhendi leiab SIIT.
  • Installeerida EA12 oma Windowsi lauaarvutisse (tööl või kodus) ning taotleda litsentsi üle eduVPNi. Koolis saab EAd kasutada arvutiklassides.
  • Kui teete projekti mitmekesi, siis saate ehk tööd jaotada viisil, et Teie ei pea väljaspool praktikume EA faili kasutama.

Hinda vastust:

Keskmine hinne : Pole veel hinnanguid!