Kodulehed
[385] - Andmebaasid II (ITI0207) (sügis 2023)
Esiletöstetud Kiirvalik
Lisainfo Kõige olulisemate tegevuste kiirvalik. Failide saatmiseks valige Vastamine alt sobiv ülesanne.
Üldist
Materjalid
LisainfoMaterjalide kataloogid.
Värvilised mummud tähistavad hinnangulist kataloogide lugemise vajadust. Roheline - suurim, kollane - keskmine, punane või mummuta - väikseim
Isiklik
Lisainfo Info ainult Sulle - teised kasutajad seda ei näe
Abi
Lisainfo Võimalus küsida õppejõult abi (nagu foorum, kus saab küsida küsimusi ja kommenteerida vastuseid)
Mitmesugust
Üldist / Operatiivinfo

Esiletõstetud
Erki Eessaar:
Töö praktikumides alates viiendast õppenädalast

29.09.2023 Alates viiendast õppenädalast algab praktikumides töö projektiga, võttes aluseks ülesanded (alates ülesandest 2), mille SIIA järk-järgult välja panen (kokku on ülesandeid 12, neli ülesannet on juba välja pandud).

Kindlasti peab kaasatöötamiseks olema käepärast sisendprojekt. Töö hakkab käima CASE vahendi failiga, kuid ka dokumendis ja prototüübis on olulist sisendinfot. Kui Teil ei ole veel Enterprise Architecti (12), siis installeerige see palun. Kui EA on olemas, kuid litsents on aegunud, siis laenutage see uuesti (väljaspool ülikooli võrku - sulge EA, looge eduVPN ühendus, käivitage administraatori õigustes bat fail, avage EA). Kes ei saa tehnilistel põhjustel endale EAd installeerida, siis lugege palun, mis on alternatiivid.

Palun leppige rühma siseselt kokku, kus ja kuidas hakkate faile jagama. Kõigil tasuks projekti meeldetuletuseks sirvida. Need, kes valisid sisendprojekti kodulehelt, peaksid kiirema stardi huvides kindlasti sellega eelnevalt tutvuma.

Olen terve praktikumi Teie käsutuses - vastan küsimustele, annan nõu, vaatan tehtud tööd. Aktiivsuspunkti saamiseks peab olema mingil viisil tõendatud, et terve tunni töötasite. Kui olete klassis füüsiliselt kohal või töötate üle MS Teamsi kaasa tunnis füüsiliselt kohalolevate rühmakaaslastega, siis saan Teid jälgida ja otsustada, kas on piisavalt alust punkti saamiseks.

Kui tegijate rühm osaleb ainult virtuaalselt üle MS Teamsi, siis tuleb tunni lõpuks (oma arvuti ekraani jagades) ette näidata tehtud töö. Kui progress on olemas, siis punkti saavad need projekti osalised, kes on MS Teamsis kohal.

Oleks väga meeldiv, kui MS Teamsi osalejatel oleks veebikaamera sisselülitatud! Julgustan kõiki praktikumide ajaks võimalusel klassi kohale tulema. Minu kogemus näitab, et klassis kohalolijate töö läheb kiiremini.

Esiletõstetud
Erki Eessaar:
Raamat otsib head kodu

29.09.2023 Kirjutasin kunagi raamatu "Andmebaaside projekteerimine" (rohelised kaaned), mis käsitleb põhiliselt "Andmebaasid I" teemasid (teemad, mille tundmine on käesoleva kursuse vaikimisi eelduseks). Kuna see on projekteerimise põhimõtetest, mitte konkreetsest tarkvarast, siis pole see oma aktuaalsust kaotanud.

Seoses ülikooli raamatupoe sulgemisega jäi osa eksemplare müümata ja selle asemel, et need utiliseerimisele saata, saan need tasuta laiali jagada. Mul on alles viis viimast eksemplari. Kui keegi on sellise füüsilise raamatu eksemplari saamisest huvitatud, siis registreeruge palun SIIN. Raamatu saab kätte 04.10.2023 toimuva praktikumi ajal - kirjutage palun registreerimisel kommentaari välja, millisel kellaajal toimuvas praktikumis sooviksite raamatu kätte saada.

Esiletõstetud
Erki Eessaar:
Projekti kaaslase otsimine

12.09.2023 Järgmised üliõpilased otsivad projekti tegemiseks projekti kolmandat liiget. Huvi korral võtke nendega otse ühendust.
  • Diana Kaldlaur (diana.kaldlaur@gmail.com) ja Kätlin Epner (kaepne@taltech.ee). Praegune teema: Spordiklubi infosüsteemi treeningute funktsionaalne allsüsteem

Erki Eessaar:
PostgreSQL 16

15.09.2023 apex2.ttu.ee serveris on nüüd PostgreSQL 16. Andmebaasi programmeerimise seisukohast on võrreldes versiooniga 15 muudatusi vähe, küll aga on pööratud tähelepanu andmekäitluse operatsioonide jõudluse parandamisele.

Kui Teil tekib seoses versiooni uuendamisega tarkvara kasutamisel mingeid tõrkeid, siis andke palun sellest teada!

Erki Eessaar:
Praktikumide aja erakorraline ühekordne muutus kolmandal õppenädalal

12.09.2023 Kolmandal õppenädalal jäävad erandkorras ära praktikumid:
  • kolmapäeval 20. septembril 2023 kell 10:00
  • kolmapäeval 20. septembril 2023 kell 12:00
Selle asemel toimuvad praktikumid (nii Teamsis kui kohapeal)
  • esmaspäeval 18. septembril 2023 kell 16:00 ruumis ICT-403
  • reedel 22. septembril 2023 kell 16:00 ruumis ICT-403
Praktikum kolmapäeval 20. septembril 2023 kell 14:00 toimub ettenähtud ajal ja kohas.

SIIN saab vaadata praktikumide lindistusi (Kiirvalik=>Lindistused/Praktikumid) (nädalatel kui ise räägin lindistan ühe praktikumi).

Ma palun vabandust võimalike ebamugavuste pärast!