Kodulehed
[385] - Andmebaasid II (ITI0207) (sügis 2023)
Esiletöstetud Kiirvalik
Lisainfo Kõige olulisemate tegevuste kiirvalik. Failide saatmiseks valige Vastamine alt sobiv ülesanne.
Üldist
Materjalid
LisainfoMaterjalide kataloogid.
Värvilised mummud tähistavad hinnangulist kataloogide lugemise vajadust. Roheline - suurim, kollane - keskmine, punane või mummuta - väikseim
Isiklik
Lisainfo Info ainult Sulle - teised kasutajad seda ei näe
Abi
Lisainfo Võimalus küsida õppejõult abi (nagu foorum, kus saab küsida küsimusi ja kommenteerida vastuseid)
Mitmesugust
Kiirvalik / Avaleht

Täna on teisipäev 03.10.2023.
Käes on 2023/2024 õppeaasta sügissemestri 5. õppenädal!
Lähenev tähtaegPäevi jäänudKirjeldus
04.10.2023-22.12.2023 1 päev alguseni 
Iseseisva töö projektiga praktikumides tegelemine. Kui käite praktikumides kohal (olgu siis füüsiliselt või virtuaalselt - läbi MS Teamsi) ja tegelete seal projektiga tulemuslikult, siis see annab aktiivsuspunkte. Projekti tegemise juhend ilmub järk järgult kataloogi Töö praktikumis (samm-sammuline juhend) ja materjalide nädalate kaupa vaatesse.
13.10.2023 10 päeva lõpuni Lugeda "Andmebaasid I" kodulehelt mõttega läbi muster "Põhiolemite teatavate seisundimuudatuste keelamine SQL-andmebaasis".
04.09.2023-25.10.2023 22 päeva lõpuni Esimeseks vabatahtlikuks eksami vahetestiks (loengu teemad 1 ja 2) harjutamine SIIN keskkonnas.
04.09.2023-17.01.2024 106 päeva lõpuni SQLi enesekontroll SIIN keskkonnas. See test on mõeldud iseseisvaks harjutamiseks. Sellist testi hinde peale ei tehta.

Enamik selle testi küsimusi on sellised, mis lõpptesti küsimuste hulka ei kuulu. Samas on see võimalus oma SQLi teadmised proovile panna.
04.09.2023-17.01.2024 106 päeva lõpuni 
PostgreSQL ja Oracle andmebaaside programmeerimise enesekontroll SIIN keskkonnas. See test on mõeldud iseseisvaks harjutamiseks. Sellist testi hinde peale ei tehta.

Kõik selle testi küsimused on ka küsimuste hulgas, millest valitakse hindelise lõpptesti küsimused. Kuigi osad küsimused on teooria kohta, on paljud ka praktilise kallakuga. Küsimused põhinevad eeskätt praktikumide materjalidel. Meenutan, et kuigi projekti peab tegema ühes andmebaasisüsteemis, on testis küsimusi mõlema väljapakutud andmebaasisüsteemi kohta.

Esiletöstetud
Erki Eessaar:
Töö praktikumides alates viiendast õppenädalast

29.09.2023 Alates viiendast õppenädalast algab praktikumides töö projektiga, võttes aluseks ülesanded (alates ülesandest 2), mille SIIA järk-järgult välja panen (kokku on ülesandeid 12, neli ülesannet on juba välja pandud).

Kindlasti peab kaasatöötamiseks olema käepärast sisendprojekt. Töö hakkab käima CASE vahendi failiga, kuid ka dokumendis ja prototüübis on olulist sisendinfot. Kui Teil ei ole veel Enterprise Architecti (12), siis installeerige see palun. Kui EA on olemas, kuid litsents on aegunud, siis laenutage see uuesti (väljaspool ülikooli võrku - sulge EA, looge eduVPN ühendus, käivitage administraatori õigustes bat fail, avage EA). Kes ei saa tehnilistel põhjustel endale EAd installeerida, siis lugege palun, mis on alternatiivid.

Palun leppige rühma siseselt kokku, kus ja kuidas hakkate faile jagama. Kõigil tasuks projekti meeldetuletuseks sirvida. Need, kes valisid sisendprojekti kodulehelt, peaksid kiirema stardi huvides kindlasti sellega eelnevalt tutvuma.

Olen terve praktikumi Teie käsutuses - vastan küsimustele, annan nõu, vaatan tehtud tööd. Aktiivsuspunkti saamiseks peab olema mingil viisil tõendatud, et terve tunni töötasite. Kui olete klassis füüsiliselt kohal või töötate üle MS Teamsi kaasa tunnis füüsiliselt kohalolevate rühmakaaslastega, siis saan Teid jälgida ja otsustada, kas on piisavalt alust punkti saamiseks.

Kui tegijate rühm osaleb ainult virtuaalselt üle MS Teamsi, siis tuleb tunni lõpuks (oma arvuti ekraani jagades) ette näidata tehtud töö. Kui progress on olemas, siis punkti saavad need projekti osalised, kes on MS Teamsis kohal.

Oleks väga meeldiv, kui MS Teamsi osalejatel oleks veebikaamera sisselülitatud! Julgustan kõiki praktikumide ajaks võimalusel klassi kohale tulema. Minu kogemus näitab, et klassis kohalolijate töö läheb kiiremini.

  Esiletöstetud
  Erki Eessaar:
  Raamat otsib head kodu

  29.09.2023 Kirjutasin kunagi raamatu "Andmebaaside projekteerimine" (rohelised kaaned), mis käsitleb põhiliselt "Andmebaasid I" teemasid (teemad, mille tundmine on käesoleva kursuse vaikimisi eelduseks). Kuna see on projekteerimise põhimõtetest, mitte konkreetsest tarkvarast, siis pole see oma aktuaalsust kaotanud.

  Seoses ülikooli raamatupoe sulgemisega jäi osa eksemplare müümata ja selle asemel, et need utiliseerimisele saata, saan need tasuta laiali jagada. Mul on alles viis viimast eksemplari. Kui keegi on sellise füüsilise raamatu eksemplari saamisest huvitatud, siis registreeruge palun SIIN. Raamatu saab kätte 04.10.2023 toimuva praktikumi ajal - kirjutage palun registreerimisel kommentaari välja, millisel kellaajal toimuvas praktikumis sooviksite raamatu kätte saada.

   Esiletöstetud
   Erki Eessaar:
   Projekti kaaslase otsimine

   12.09.2023 Järgmised üliõpilased otsivad projekti tegemiseks projekti kolmandat liiget. Huvi korral võtke nendega otse ühendust.
   • Diana Kaldlaur (diana.kaldlaur@gmail.com) ja Kätlin Epner (kaepne@taltech.ee). Praegune teema: Spordiklubi infosüsteemi treeningute funktsionaalne allsüsteem

    Esiletöstetud Kuidas moodustub hinne? Mis roll on lisapunktidel?

    Esiletöstetud Kuidas näha siin kodulehel õppeaine materjale nagu need oleks Moodles?

    Esiletöstetud Kas ainel on koduleht ka Moodles?

    Esiletöstetud Kas Teil on pakkuda magistritöö (bakalaureusetöö) teemasid?

    Esiletöstetud Üritan Mauruse keskkonnas taotleda uut Enterprise Architect programmi litsentsi. Olen bakalaureuseõppes EA litsentsi juba taotlenud, seega saan veateate, et "Te olete seda ressurssi juba taotlenud". Mida teha?

    Kuidas oleks termin "paks andmebaas" inglise keeles ja kust selle lähenemise kohta veel infot saaks?

    Tutvu igal juhul!
    Palun vaadake
    oma hariduse huvides
    võimalikult palju materjale,
    kuid selle materjaliga
    peab tutvuma!
    Milliseid linke läheb õppetöös igapäevaselt vaja, sh iseseisva töö projekti tegemisel?

    Millisel viisil saab esitada soove selle kohta, kuidas muuta andmebaaside õppeaine koduleht Mauruses paremini kasutatavaks ja materjalid kergemini ülesleitavaks?

    Milline on vääritu käitumine antud aine kontekstis?

    Milliseid täiendusi SQL standardisse tegi SQL:2023 ja millised nendest võimalustest on ka PostgreSQL'is (kuni versioonini 16) olemas?

    Saan MS Teamsi avamisel teate "Me ei saanud ühendust luua. Logi sisse ja proovime uuesti". Uuesti proovimine ei aita. Mida teha?

    Erki Eessaar:
    PostgreSQL 16

    15.09.2023 apex2.ttu.ee serveris on nüüd PostgreSQL 16. Andmebaasi programmeerimise seisukohast on võrreldes versiooniga 15 muudatusi vähe, küll aga on pööratud tähelepanu andmekäitluse operatsioonide jõudluse parandamisele.

    Kui Teil tekib seoses versiooni uuendamisega tarkvara kasutamisel mingeid tõrkeid, siis andke palun sellest teada!

     Erki Eessaar:
     Praktikumide aja erakorraline ühekordne muutus kolmandal õppenädalal

     12.09.2023 Kolmandal õppenädalal jäävad erandkorras ära praktikumid:
     • kolmapäeval 20. septembril 2023 kell 10:00
     • kolmapäeval 20. septembril 2023 kell 12:00
     Selle asemel toimuvad praktikumid (nii Teamsis kui kohapeal)
     • esmaspäeval 18. septembril 2023 kell 16:00 ruumis ICT-403
     • reedel 22. septembril 2023 kell 16:00 ruumis ICT-403
     Praktikum kolmapäeval 20. septembril 2023 kell 14:00 toimub ettenähtud ajal ja kohas.

     SIIN saab vaadata praktikumide lindistusi (Kiirvalik=>Lindistused/Praktikumid) (nädalatel kui ise räägin lindistan ühe praktikumi).

     Ma palun vabandust võimalike ebamugavuste pärast!