Kodulehed
[381] - Andmebaasid II (ITI0207) (sügis 2021)
pinned Kiirvalik Kõige olulisemate tegevuste kiirvalik
Üldist
Materjalid Materjalide kataloogid
Vaated Erinevad väljavõtted kataloogides olevatest materjalidest. Alternatiivsed juurdepääsuteed materjalidele.
Isiklik Info ainult Sulle - teised kasutajad seda ei näe
Abi Võimalus küsida õppejõult abi (nagu foorum, kus saab küsida küsimusi ja kommenteerida vastuseid)
Mitmesugust
Kiirvalik / Avaleht

Käes on 2021/2022 õppeaasta sügissemestri 5. õppenädal!
Lähenev tähtaegPäevi jäänudKirjeldus
29.09.2021-16.12.2021 
Iseseisva töö projektiga praktikumides tegelemine. Kui käite praktikumides kohal (olgu siis füüsiliselt või virtuaalselt - läbi MS Teamsi) ja tegelete seal projektiga tulemuslikult, siis see annab aktiivsuspunkte. Projekti tegemise juhend ilmub järk järgult kataloogi Töö praktikumis (samm-sammuline juhend) ja materjalide nädalate kaupa vaatesse.
08.10.2021 10 Lugeda "Andmebaasid I" kodulehelt mõttega läbi muster "Põhiolemite teatavate seisundimuudatuste keelamine SQL-andmebaasis".
30.08.2021-21.10.2021 23 Esimeseks vabatahtlikuks eksami vahetestiks (loengu teemad 1 ja 2) harjutamine SIIN keskkonnas.
30.08.2021-19.01.2022 113 
PostgreSQL ja Oracle andmebaaside programmeerimise enesekontroll SIIN keskkonnas. See test on mõeldud iseseisvaks harjutamiseks. Sellist testi hinde peale ei tehta.

Kõik selle testi küsimused on ka küsimuste hulgas, millest valitakse hindelise lõpptesti küsimused. Kuigi osad küsimused on teooria kohta, on paljud ka praktilise kallakuga. Küsimused põhinevad eeskätt praktikumide materjalidel. Meenutan, et kuigi projekti peab tegema ühes andmebaasisüsteemis, on testis küsimusi mõlema väljapakutud andmebaasisüsteemi kohta.

pinned
Erki Eessaar:
Virtuaalne töölaud

23.09.2021 Alates 2021. aasta septembrist saab virtuaalse töölaua abil kasutada aines vajalikku tarkvara ilma seda enda arvutisse installeerimata. Lugege palun täpsemalt SIIT.

  pinned
  Erki Eessaar:
  Töö praktikumides alates viiendast õppenädalast

  23.09.2021 Alates viiendast õppenädalast algab praktikumides töö projektiga, võttes aluseks ülesanded (alates ülesandest 2), mille SIIA järk-järgult välja panen (kokku on ülesandeid 12, neli ülesannet on juba välja pandud).

  Kindlasti peab kaasatöötamiseks olema käepärast sisendprojekt. Töö hakkab käima CASE vahendi failiga, kuid ka dokumendis ja prototüübis on olulist sisendinfot. Kui Teil ei ole veel Enterprise Architecti (12), siis installeerige see palun. Kui EA on olemas, kuid litsents on aegunud, siis laenutage see uuesti (väljaspool ülikooli võrku - sulge EA, looge eduVPN ühendus, käivitage administraatori õigustes bat fail, avage EA). Kes ei saa tehnilistel põhjustel endale EAd installeerida, siis lugege palun, mis on alternatiivid.

  Palun leppige rühma siseselt kokku, kus ja kuidas hakkate faile jagama. Kõigil tasuks projekti meeldetuletuseks sirvida. Need, kes valisid sisendprojekti kodulehelt, peaksid kiirema stardi huvides kindlasti sellega eelnevalt tutvuma.

  Olen terve praktikumi Teie käsutuses - vastan küsimustele, annan nõu, vaatan tehtud tööd. Aktiivsuspunkti saamiseks peab olema mingil viisil tõendatud, et terve tunni töötasite. Kui olete klassis füüsiliselt kohal või töötate üle MS Teamsi kaasa tunnis füüsiliselt kohalolevate rühmakaaslastega, siis saan Teid jälgida ja otsustada, kas on piisavalt alust punkti saamiseks.

  Kui tegijate rühm osaleb ainult virtuaalselt üle MS Teamsi, siis tuleb tunni lõpuks (oma arvuti ekraani jagades) ette näidata tehtud töö. Kui progress on olemas, siis punkti saavad need projekti osalised, kes on MS Teamsis kohal.

  Üle MS Teamsi osalejatel peab olema veebikaamera sisselülitatud!

   pinnedKuidas leida PostgreSQLis teatud kindla nimega andmebaas või andmebaas, millel on teatud kindel omanik?

   pinnedMul on arvutiks Mac / minu arvutil on Linux operatsioonisüsteem. Kuidas saan kasutada Enterprise Architect (EA) CASE vahendit?

   pinnedMida teha, kui arvutiklassi arvutis küsib Enterprise Architect (EA) avamisel võtit ja ei ole nõus ilma selleta käivituma?

   pinnedMillist tarkvara läheb õppeaines vaja? Milline tarkvara tuleks installeerida enda isiklikku tööarvutisse?

   pinnedKuidas moodustub hinne? Mis roll on lisapunktidel?

   pinnedMilliseid linke läheb õppetöös igapäevaselt vaja, sh iseseisva töö projekti tegemisel?

   pinnedMaterjale on liiga palju! Kuidas tulla toime suure materjalide hulgaga?

   pinnedKas Teil on pakkuda magistritöö (bakalaureusetöö) teemasid?

   Milliseid laiendusi (extension) saab PostgreSQL andmebaasi arendaja apx.ttu.ee serveris kasutada?

   Kas serveriga ssh ühenduse loomiseks peab tingimata installeerima eraldi programmi nagu näiteks PuTTY?

   Kuidas see aine reageerib COVID-19st tingitud olukorrale?

   Millisel viisil saab esitada soove selle kohta, kuidas muuta andmebaaside õppeaine koduleht Mauruses paremini kasutatavaks ja materjalid kergemini ülesleitavaks?

   Erki Eessaar:
   Projekti kaaslase otsing

   09.09.2021 Üksinda tegija otsib kaaslast.
   • Jahtklubi infosüsteemi kaide funktsionaalne allsüsteem (PostgreSQL)
    • Huvilistel võtta ühendust: kevinleppanen@gmail.com

    Erki Eessaar:
    Raamat otsib head kodu

    13.09.2021 Kirjutasin kunagi raamatu "Andmebaaside projekteerimine" (rohelised kaaned), mis käsitleb põhiliselt "Andmebaasid I" teemasid (teemad, mille tundmine on käesoleva kursuse vaikimisi eelduseks). Kuna see on projekteerimise põhimõtetest, mitte konkreetsest tarkvarast, siis pole see oma aktuaalsust kaotanud.

    Seoses ülikooli raamatupoe sulgemisega jäi osa eksemplare müümata ja selle asemel, et need utiliseerimisele saata, saan need tasuta laiali jagada. Kui keegi on sellise füüsilise raamatu eksemplari saamisest huvitatud, siis registreeruge palun SIIN. Valida on nelja kättesaamise aja vahel, mis on kolmandal õppenädalal minu praktikumide ajal. Registreeruge palun ajale, millal soovite raamatu kätte saada.

    Registreerimisel võib kommentaari välja tühjaks jätta.

    Kui keegi soovib raamatut hiljem, siis saatke mulle palun kiri ja lepime kokku aja, millal saan selle üle anda.

     Erki Eessaar:
     Vastuvõtuaja ühekordne muutus

     16.09.2021 Kolmapäeval 22. septemberil 2021 toimub vastuvõtuaeg erandkorras kell 14:00-15:00.