Vastus: Ülesandeid 2-4, mille tulemusena tuleb tehniliselt kavandada ja realiseerida andmebaasi baastabelid, niimoodi teha ei saa. Alates ülesandest 5, kui on vaja hakata tabeleid täiendama ning looma nendele pealisehitust (andmebaasi avalik liides, trigerid, rakendus), on see võimalik:
- nii ühe ülesande sees (näiteks erinevad üliõpilased lisavad testandmeid erinevatesse tabelitesse või loovad erinevaid vaateid)
- kui ka ülesannete vahel (näiteks üks üliõpilane loob vaateid, teine rutiine ja kolmas refaktoreerib tabeleid, võttes kasutusele domeenid).
Soovitan ülesannete 2-4 puhul (kuid miks mitte ka ülejäänud ülesannete puhul) kasutada paarisprogrammeerimist (
pair programming).
Üks täiendab diagramme/programmeerib. Teised jälgivad, juhendavad, parandavad, mõtlevad kaasa. Vahetage vähemalt kord 30 minuti jooksul kirjutamisega tegelejat, et ühe sessiooni jooksul saaksid kõik projekti liikmed vähemalt korra kirjutamisega tegeleda. Paarisprogrammeerimine põhineb tähelepanekul (mida tuntakse
Linuse seaduse nime all), et piisavalt paljude koodi vaatavate silmapaaride korral on kõik vead ülesleitavad.
Isegi kui kasutate paralleeltööd, siis tagage, et kõik projekti osalised on tuttavad kogu projektis tehtuga, saavad sellest aru ning oskavad tehtud valikuid põhjendada!