Kodulehed
[381] - Andmebaasid II (ITI0207) (sügis 2021)
pinned Kiirvalik Kõige olulisemate tegevuste kiirvalik
Üldist
Materjalid Materjalide kataloogid
Vaated Erinevad väljavõtted kataloogides olevatest materjalidest. Alternatiivsed juurdepääsuteed materjalidele.
Isiklik Info ainult Sulle - teised kasutajad seda ei näe
Abi Võimalus küsida õppejõult abi (nagu foorum, kus saab küsida küsimusi ja kommenteerida vastuseid)
Mitmesugust
Abi / Kasutajatugi / Iseseisva töö projekt

Avalikud küsimused ja vastused:

Küsimuste teemade nimekiri

Erki Eessaar:
Kui teeme iseseisva töö projekti, siis kas seda saab teha paralleeltööna (st projekti liikmed töötavad samaaegselt erinevate projekti osadega)?
Vastus: Ülesandeid 2-4, mille tulemusena tuleb tehniliselt kavandada ja realiseerida andmebaasi baastabelid, niimoodi teha ei saa. Alates ülesandest 5, kui on vaja hakata tabeleid täiendama ning looma nendele pealisehitust (andmebaasi avalik liides, trigerid, rakendus), on see võimalik:
  • nii ühe ülesande sees (näiteks erinevad üliõpilased lisavad testandmeid erinevatesse tabelitesse või loovad erinevaid vaateid)
  • kui ka ülesannete vahel (näiteks üks üliõpilane loob vaateid, teine rutiine ja kolmas refaktoreerib tabeleid, võttes kasutusele domeenid).
Soovitan ülesannete 2-4 puhul (kuid miks mitte ka ülejäänud ülesannete puhul) kasutada paarisprogrammeerimist (pair programming).
Üks täiendab diagramme/programmeerib. Teised jälgivad, juhendavad, parandavad, mõtlevad kaasa. Vahetage vähemalt kord 30 minuti jooksul kirjutamisega tegelejat, et ühe sessiooni jooksul saaksid kõik projekti liikmed vähemalt korra kirjutamisega tegeleda. Paarisprogrammeerimine põhineb tähelepanekul (mida tuntakse Linuse seaduse nime all), et piisavalt paljude koodi vaatavate silmapaaride korral on kõik vead ülesleitavad.

Isegi kui kasutate paralleeltööd, siis tagage, et kõik projekti osalised on tuttavad kogu projektis tehtuga, saavad sellest aru ning oskavad tehtud valikuid põhjendada!

Küsimuste teemade nimekiri

Kõik teema "Iseseisva töö projekt" küsimused

Vastatud küsimused