Kodulehed
[385] - Andmebaasid II (ITI0207) (sügis 2023)
Esiletöstetud Kiirvalik
Lisainfo Kõige olulisemate tegevuste kiirvalik. Failide saatmiseks valige Vastamine alt sobiv ülesanne.
Üldist
Materjalid
LisainfoMaterjalide kataloogid.
Värvilised mummud tähistavad hinnangulist kataloogide lugemise vajadust. Roheline - suurim, kollane - keskmine, punane või mummuta - väikseim
Isiklik
Lisainfo Info ainult Sulle - teised kasutajad seda ei näe
Abi
Lisainfo Võimalus küsida õppejõult abi (nagu foorum, kus saab küsida küsimusi ja kommenteerida vastuseid)
Mitmesugust
Abi / Kasutajatugi / Õppetöö

Avalikud küsimused ja vastused:

Küsimuste teemade nimekiri

Erki Eessaar:
Millist tarkvara läheb õppeaines vaja? Milline tarkvara tuleks installeerida enda isiklikku tööarvutisse?
Vastus (08.09.2023 11:52): Iseseisva tööga alustamisel (praktikumis alates viiendast õppenädalast) läheb vaja CASE vahendit (Enterprise Architect või Rational Rose). Selle saamise juhend on "Andmebaasid I" kodulehel. Kui Enterprise Architect on juba installeeritud, siis on vaja uuesti litsents laenutada.

PostgreSQL andmebaasiga töötamiseks võib kasutada tasuta pakutavat programmi pgAdmin. Sobivad nii põlvkonnad 3 kui ka 4. Vaikimisi valik peaks olema pgAdmin 4. Juhin siiski tähelepanu, et hetkel pole põlvkonnas 4 realiseeritud graafilist päringute koostamise liidest (sarnane MS Accessi Query Designerile). See on olemas põlvkonnas 3 ja sellest võib olla abi vaadete alampäringute koostamisel, kui soovitakse mitme tabeli ühendamist nõudev vaate alampäring ilma koodi kirjutamata valmis saada. Soovi korral võib installeerida mõlemad. Kui serveris on PostgreSQL 10 või hilisem, siis pgAdmin 3 abil sisenemisel saab veateateid ja hoiatusi, kuid lõpuks võimaldab tarkvara siiski serveris olevate andmebaasidega töötada.

Oracle andmebaasiga töötamiseks soovitan kasutada Oracle poolt pakutavat programmi Oracle SQL Developer (ülikooli serveriga ühenduse loomisel SID= orcl). Tarkvara on tasuta, kuid selle allalaadimiseks tuleb ennast registreerida.

Serveriga SSH ühenduse loomiseks võib kasutada näiteks programme PuTTY, Bitvise SSH Client või Windowsi koosseisus olev OpenSSH client. Selles lõigus nimetatud programmidest piisab ühest!

Serverisse failide ülekandmiseks ja sealt failide allalaadimiseks võib kasutada programmi WinSCP. Tegelikult sisaldab ka Bitvise sellist funktsionaalsust ja siis poleks WinSCPd vajagi.

Lähtekoodiga (sh SQL lausetega) töötamiseks sobib hästi tekstiredaktor SciTe või Notepad++.

Valikuline

PostgreSQL andmebaasisüsteemi kasutava kahekihilise klient-server süsteemi loomiseks läheb vaja PostgreSQL ODBC draivereid. Valige palun kõige viimane versioon. Kui olete juba installeerinud mõne varasema versiooni, siis see tuleb kõigepealt arvutist maha võtta ja siis installeerida draiveri uuem versioon. Milline draiver täpsemalt valida ja kuidas andmeühendust seadistada lugege palun teatele lisatud failist.

Kui Teile meeldib käsureapõhine kasutajaliides ja peate (õigusega) Oracle SQL*Plus'i liiga vanamoodsaks, siis võite enda arvutisse installeerida Oracle SQLcl. See on Oracle SQL*Plus edasiarendus.

Kui kasutate enda arvutisse installeeritud Oracle SQLcl versiooni või kasutate Windowsi OpenSSH client programmi, siis on kasulik teada, kuidas Windowsi command prompt aknasse teksti kleepida.

Kui PostgreSQLiga suhtlemiseks pakutud vahenditest väheks jääb, siis siit leiab veel alternatiive.

 

vaata ka faile:
ODBC draiverite installeerimine ja ODBC andmeühenduse seadistamine enda arvutis[208 KB]

Hinda vastust:

Keskmine hinne : Pole veel hinnanguid!