Kodulehed
[385] - Andmebaasid II (ITI0207) (sügis 2023)
Esiletöstetud Kiirvalik
Lisainfo Kõige olulisemate tegevuste kiirvalik. Failide saatmiseks valige Vastamine alt sobiv ülesanne.
Üldist
Materjalid
LisainfoMaterjalide kataloogid.
Värvilised mummud tähistavad hinnangulist kataloogide lugemise vajadust. Roheline - suurim, kollane - keskmine, punane või mummuta - väikseim
Isiklik
Lisainfo Info ainult Sulle - teised kasutajad seda ei näe
Abi
Lisainfo Võimalus küsida õppejõult abi (nagu foorum, kus saab küsida küsimusi ja kommenteerida vastuseid)
Mitmesugust
Abi / Kasutajatugi / Õppetöö

Avalikud küsimused ja vastused:

Küsimuste teemade nimekiri

Erki Eessaar:
Kas magistriõppe üliõpilane, kes on bakalaureuseõppes sooritanud (saanud positiivse hinde) õppeaine "Andmebaasid II" (IDU0230), võib magistriõppes deklareerida eriõppe/põhiõppe moodulisse valikaine "Andmebaasid II" (ITI0207)?
Vastus: Tegemist on sisuliselt sama ainega, kuid muidugi on koos tehnoloogiate arenguga ka selle sisu vahepealse aja jooksul värskenenud.

Uuesti deklareerimine uue koodiga on lubatud. Ma eeldan, et soovite õppeaines oma teadmisi värskendada. See tähendab, et sooritate õppeaine täies mahus uuesti - teete projekti, vahetestid ja lõpptesti. Midagi eelmisest sooritamise korrast üle ei kanta. VÕTAga seda ainet uuesti võtta ei saa.

Projekti tegemiseks pakun välja mõned "Andmebaasid I" projektid, mille hulgast saavad soovijad valida projekti, millega õppeaines "Andmebaasid II" jätkata. Alternatiivina on magistrantidel võimalik arendada projektina oma magistritöös esitatava tarkvara jaoks vajalikku andmebaasi (nagu näiteks tehti SIIN).

Lisan omalt poolt, et kordamine on õppimise jaoks väga tähtis ning kindlasti leiab uuel kuulamisel midagi uut ja huvitavat, seda enam, et tehnoloogiad on pidevas muutumises.

Hinda vastust:

Keskmine hinne : Pole veel hinnanguid!