Kodulehed
[385] - Andmebaasid II (ITI0207) (sügis 2023)
Esiletöstetud Kiirvalik
Lisainfo Kõige olulisemate tegevuste kiirvalik. Failide saatmiseks valige Vastamine alt sobiv ülesanne.
Üldist
Materjalid
LisainfoMaterjalide kataloogid.
Värvilised mummud tähistavad hinnangulist kataloogide lugemise vajadust. Roheline - suurim, kollane - keskmine, punane või mummuta - väikseim
Isiklik
Lisainfo Info ainult Sulle - teised kasutajad seda ei näe
Abi
Lisainfo Võimalus küsida õppejõult abi (nagu foorum, kus saab küsida küsimusi ja kommenteerida vastuseid)
Mitmesugust
Abi / Kasutajatugi / Õppetöö

Avalikud küsimused ja vastused:

Küsimuste teemade nimekiri

Erki Eessaar:
Kas õppeaine võib deklareerida ka siis, kui eeldusaine (Andmebaasid I) on sooritamata?
Vastus (19.08.2023 18:40): Jah võib.

Eeldusaines saadud teadmised ja oskused on sellest ainest arusaamiseks ja ainega edukalt hakkamasaamiseks vajalikud, kuid need võivad olla saadud väljastpoolt Tallinna Tehnikaülikooli või siis tuleb neid jooksvalt koguda.

Paljud magistriõppe üliõpilased pole bakalaureusetasemel Tallinna Tehnikaülikoolis õppinud või kui on, siis pole "Andmebaasid I" olnud nende bakalaureuseõppe õppekavas või see on olnud valikaine, mida nad ei valinud. Seega nad ei olegi saanud eeldusainet õppida.

Õppeaine "Andmebaasid II" üheks õpiväljundiks on "Oskab disainida tehingutöötluseks mõeldud paksu jagatud SQL-andmebaasi ja programmeerida andmebaasi kasutades serveri andmebaasisüsteemi (andmebaasisüsteemide valik esitatakse semestri alguses). Lisaks oskab luua andmebaasi kasutava rakenduse ühes enda valitud vahendis." Selle õpiväljundi hindamiseks tuleb teha projekt.

Bakalaureuseõppe üliõpilased võtavad projekti tegemisel aluseks enda poolt õppeaines "Andmebaasid I" tehtud projekti. Üliõpilastele, kellel sellist projekti ei ole (bakalaureuseõppe üliõpilased, kellel eeldusaine on jäänud sooritamata + magistriõppe üliõpilased), valmistasin ette mõned "Andmebaasid I" projektid, mille hulgast peavad nad valima projekti, millega õppeaines "Andmebaasid II" jätkata. Leiate need kodulehe kataloogist Projekt/Projektid, mida võib jätkata. Nende projektide hulgast võivad jätkamiseks sobiva valida ka need üliõpilased, kellel on "Andmebaasid I" projekt tehtud, kuid kes ei soovi sellega mingil põhjusel jätkata.

Magistriõppe üliõpilased võivad teha ka enda töökohalt pärinevat projekti. Sellise ülesandepüstituse korral on hädavajalik eelnev kokkulepe õppejõuga, sest kõik mahulised ja muud nõuded peavad ka sellise projekti puhul olema täidetud (andmeaida projekt näiteks ei sobi, sest see ei vasta õppeaine õpiväljundile).

Hinda vastust:

Keskmine hinne : Pole veel hinnanguid!