Kodulehed
[385] - Andmebaasid II (ITI0207) (sügis 2023)
Esiletöstetud Kiirvalik
Lisainfo Kõige olulisemate tegevuste kiirvalik. Failide saatmiseks valige Vastamine alt sobiv ülesanne.
Üldist
Materjalid
LisainfoMaterjalide kataloogid.
Värvilised mummud tähistavad hinnangulist kataloogide lugemise vajadust. Roheline - suurim, kollane - keskmine, punane või mummuta - väikseim
Isiklik
Lisainfo Info ainult Sulle - teised kasutajad seda ei näe
Abi
Lisainfo Võimalus küsida õppejõult abi (nagu foorum, kus saab küsida küsimusi ja kommenteerida vastuseid)
Mitmesugust
Abi / Kasutajatugi / Oracle

Avalikud küsimused ja vastused:

Küsimuste teemade nimekiri

Anonüümne:
Teeme projekti Oracles ning mitmekesi. Millisesse andmebaasi tuleb panna rakenduse andmebaasiobjektid? Kuidas me üksteise tehtud andmebaasiobjektidele ligi pääseme?
Vastus: Oracle andmebaas on serveris juba loodud. Logite Oracle serverisse olemasoleva andmebaasi kasutajana ja hakkate kasutama oma kasutajanimele vastavat skeemi. Kui loote mõne skeemiobjekti (nt tabeli), siis pannakse see Teie kasutajanimele vastavasse skeemi. Skeemile vastav kasutaja on kõigi oma skeemis olevate objektide omanik, st näeb neid ja saab hallata.

Kõigil samal aastal serverile juurdepääsu saanutel on üks ja sama Oracle kasutajanimi ning parool, st kasutate ühte ja sama skeemi. Kui teete projekti mitmekesi, siis valige ühe enda rühma liikme matriklinumber, mida kasutate kõikides identifikaatorites (v.a tabellite veerud ning pakettides olevad rutiinid). Nii on SQL Developeris lihtne välja filtreerida just Teie rühma poolt loodud andmebaasiobjektid. Matriklinumbrite kasutamine identifikaatorites on vajalik, et vältida nimekonflikte (skeem on nimeruum).

Hinda vastust:

Keskmine hinne : Pole veel hinnanguid!